Montaż drzwi z maskownicą futryny metalowej

DIY Data publikacji: 2018-06-12 / Aktualizacja: 2022-05-11

Jeśli czeka Cię wymiana drzwi w mieszkaniu z metalowymi futrynami wcale nie musisz robić remontu i wykuwać starych futryn przed założeniem nowych ościeżnic. Istnieje alternatywa takiego rozwiązania polegająca na zabudowie metalowej ościeżnicy. Rozwiązanie z uwagi na jego zalety i podobne koszty może okazać się ciekawą opcją. Ten sposób montażu posiada jednak również pewne wady, których należy mieć świadomość, przed dokonaniem właściwego dla nas wyboru.

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć temat montażu drzwi wewnętrznych z opcją maskowania starych futryn aby wybór metody wymiany drzwi w Twoim mieszkaniu był świadomy i najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. Zanim powiemy na co należy zwrócić uwagę podczas tego typu montażu drzwi, krótko o tym na czym polega zabudowa ościeżnicy.

Zabudowa ościeżnicy to bezinwazyjna metoda obudowania stalowej futryny, bez konieczności jej demontażu. Jako maskownica futryny metalowej służy innowacyjne rozwiązanie instalacji ościeżnic nakładkowych montowanych przy użyciu pianki montażowej. Zaletami rozwiązania jest szybkość i stosunkowa łatwość montażu, bez zbędnego wykuwania starej futryny, co oznacza czasochłonną pracę wiążącą się z dużą ilością brudu i bałaganu.

Jeżeli nie planujemy remontu mieszania, a dodatkowo chcemy nadać naszym wnętrzom nowy nowoczesny wygląd, opcja zabudowy będzie idealna.

Na co jednak należy zwrócić uwagę przy wyborze tego rozwiązania?

Światło nowo powstałej ościeżnicy zmniejsza się jakieś 3 – 4 cm oraz skrzydło drzwiowe nieznaczne przesuwa się do przodu czego efektem jest widoczna z drugiego pomieszczenia podłoga. Prawidłowy montaż drzwi z zabudową ościeżnicy w dużej mierze zależy od jakości osadzonej ościeżnicy. Również koszt ościeżnicy nakładkowej jest większy od pozostałych typów ościeżnic, stałych czy regulowanych. Jednak brak kosztów związanych z usunięciem starej ościeżnicy sprawia, że w ostatecznym efekcie cena montażu może być porównywalna. Biorąc natomiast pod uwagę zalety związane z brakiem dodatkowych remontów i sprawność realizacji czyni tą metodę wymiany drzwi godną rozważenia i polecenia.

Podobne artykuły