Moja Woda 2023 – ruszyła kolejna edycja programu. 6000 zł do uzyskania w programie.

Finanse domowe Data publikacji: 10 sierpnia 2023

Trzecia edycja programu „Moja woda” właśnie ruszyła, oferując wsparcie finansowe w postaci dotacji do 6 tys. zł. Projekt jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z funduszami wojewódzkimi. Poniżej przedstawiamy szczegóły programu.

Cel programu „Moja woda” 2023

Program ma na celu promowanie działań, które przyczyniają się do zatrzymania wody na prywatnych nieruchomościach. Chodzi o to, żeby jak najwięcej wody zatrzymać na działkach, poprawiając sytuację gospodarki wodnej w Polsce.

Kto może skorzystać z programu?

Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli nieruchomości z domami jednorodzinnymi. Celem dofinansowania jest wsparcie w tworzeniu instalacji, która pozwoli zatrzymać wodę na działce.

Jakie są szczegóły dotacji?

W ramach trzeciej edycji programu można otrzymać do 6 tys. zł dofinansowania, co ma stanowić aż 80% kosztów związanych z budową nowej instalacji zatrzymującej deszczówkę. Nabór wniosków rozpoczął się 3 sierpnia.

Jakie osiągnięcia ma program?

Do tej pory, w ramach wcześniejszych edycji, udało się zatrzymać 2,5 miliona metrów sześciennych wody, co świadczy o skuteczności programu.

Na co przeznaczone jest dofinansowanie?

Dofinansowanie w ramach programu „Moja woda” 2023 jest przeznaczone na zakup niezbędnych komponentów do instalacji zatrzymującej wodę oraz pokrycie kosztów montażu. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 6 tys. zł.

Wszyscy zainteresowani, którzy spełniają wymagania programu, mogą już składać wnioski. Program stanowi ciekawą możliwość dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcieliby aktywnie przyczynić się do ochrony środowiska i poprawy gospodarki wodnej w swoim regionie.

Podobne artykuły