
Mieszkanie za remont cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. To już trzecia edycja tego programu, do której wpłynęło 163 wniosków od 59 osób. Osoby te mogą zgłosić zainteresowanie maksymalnie 3 lokalami. Dochód na członka gospodarstwa domowego musi mieścić się w przedziale 1 876 – 3 127 w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1 250 – 1 876 w wielorodzinnym.
Jeśli szczęśliwcowi uda się wylosować mieszkanie, wtedy będzie mógł podpisać umowę najmu. Za wykonanie remontu otrzyma natomiast 5 letnie zwolnienie z czynszu (nie dotyczy to opłat za media). Organizatorem takiej akcji jest miasto Kielce. Wychodzi ono na przeciw osobom, które znajdują się na liście oczekujących na przydział mieszkania od miasta i spełniającym kryteria dochodowe.
Gminne budżety nie zawsze dysponują środkami, które mogłyby być przeznaczone na bieżący remont mieszkań socjalnych i ich oddanie nowym najemcom. Dlatego program ten zachęca osoby, które oczekują na mieszkanie i chciałyby ten czas skrócić. Samodzielnie mogą one na swój koszt wykonać remont, a dzięki temu zyskać ulgę na czynszu.
W programie takim udział oprócz Kielc bierze również Poznań, Katowice, Tarnów, Jaworzno, Police. Warto sprawdzić, czy nasze miasto bierze udział w takiej akcji na jego stronie internetowej. W niektórych miejscach nabór wniosków już się zakończył. W innych nadal można je składać.
Źródło: kielce.eu
Przeczytaj również:
Mieszkania na sprzedaż w Warszawie: czy stołecznemu rynkowi grozi załamanie?