Meble kuchenne na wymiar – czy warto

Kuchnia Data publikacji: 16 lutego 2018

Jeśli planujesz kupić nowe szafki kuchenne, z pewnością zastanawiasz się, czy wybór mebli na wymiar będzie będzie trafiony. Czy ich jakość będzie odpowiadała cenie? Czy warto wybrać właśnie je? Jakie korzyści, pomijając ich piękny wygląd, odniesiesz z takiego zakupu? Przeczytaj i dowiedz się, czy warto kupić meble kuchenne na wymiar.

Jakość

Pierwszym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest rodzaj i jakość zastosowanych materiałów. Meble kuchenne będą nam przecież służyły przez wiele lat i przez cały ten czas powinny prezentować się nienagannie. A narażone są na trudne warunki: będziemy je ciągle zalewać wodą, obijać talerzami i garnkami, a także otwierać i zamykać wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Zrobione z tworzyw kiepskiej jakości – spuchną od wilgoci, laminat szybko się obije i zacznie odpryskiwać, a zawiasy zostaną wyrwane z płyty. I choć modele gotowe, kupione w hipermarkecie, są tańsze od tych na zamówienie, to oszczędności są znikome, jeśli musisz je wymienić już po kilku latach od zakupu.

Natomiast szafki na wymiar to większy wybór materiałów o wysokiej jakości – drewna lub płyty MDF. Są one twarde i wytrzymałe, odporniejsze na wilgoć niż zwykła sklejka. Możesz mieć pewność, że czas i trudne warunki nie odcisną na nich piętna.

Dopasowanie do pomieszczenia

Ustawienie mebli w kuchni może być niezwykle frustrujące, o czym wie każdy, kto choć raz stanął przed problemem szafki nie mieszczącej się na przeznaczonym jej miejscu. Odwrotna sytuacja także może przyprawić o ból głowy – kiedy zakupione szafki są za wąskie i powstaje szpara pomiędzy nimi a ścianą.

Tych kłopotów unikniesz, jeśli zdecydujesz się na meble robione na zamówienie. Przed przystąpieniem do ich wykonania, pracownicy firmy dokładnie wymierzą Twoją kuchnię. W ten sposób będą pasowały idealnie – nie będą ani zbyt szerokie, ani zbyt wąskie.

Kuchnie nietypowe

W Twojej kuchni jest duże okno, wnęka, wysunięty komin wentylacyjny lub jest ona usytuowana na poddaszu? Jeśli tak – będziesz miał duży problem z dopasowaniem do niej gotowego zestawu . Te bowiem są produkowane do pomieszczeń standardowych. Podobnie rzecz ma się z pomieszczeniami o dużej powierzchni – do takich musisz kupować kilka zestawów.

A na wszystkie te problemy jest jedno dobre rozwiązanie – realizacje na wymiar. Projektanci wezmą pod uwagę wszystkie nietypowe miejsca i instalacje w Twojej kuchni i zrobią meble tak, by zniwelować je. Fakt ten ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku wnęk – to świetne miejsce do zagospodarowania, którego możliwości nie wykorzystasz kupując gotowe szafki. Możesz natomiast zamówić praktyczną szafkę lub regał. W ten sposób unikniesz strat w powierzchni użytkowej.

Z dopasowaniem gotowych modeli będziesz miał także kłopot w przypadku pomieszczenia umiejscowionego na poddaszu. Niewykorzystana zostanie także powierzchnia tuż przy ścianach – często skosy są zbyt niskie, by dosunąć szafki do samej ściany, a tam przecież także jest sporo miejsca, które można sprytnie urządzić.

Design

Ileż to razy wchodziłeś do sklepu ale żaden z gotowych zestawów Cię nie zachwycił? W takich sytuacjach zwykle kupujemy cokolwiek, byle by było. Ale jest to wyjście złe, bowiem meble kuchenne kupujemy na wiele lat. Jeśli przez cały ten czas będziesz skazany na użytkowanie pomieszczenia, w której po prostu źle się czujesz, to chyba nie warto. Lepiej więc zainwestować w modele, które będą Cię zachwycały każdego dnia. Takie, wśród których gotowanie będzie ucztą nie tylko dla zmysłu powonienia, ale także wzroku.

Decydując się na opcje na zamówienie masz do wyboru kilkadziesiąt wzorów frontów o różnych kolorach i sposobach wykończenia. Od klasycznych, drewnianych i w stylu retro, aż po ultranowoczesne, na wysoki połysk.

Warto zwrócić także uwagę na uchwyty szafek, które są często niedocenianym, ale bardzo istotnym elementem aranżacyjnych kuchni. W przypadku mebli gotowych jesteś skazany na rozwiązania narzucone przez producenta. Jeśli chcesz mieć możliwość wyboru – zapewnią Ci ją wyłącznie realizacje na wymiar.

Na pytanie: “czy warto zdecydować się na szafki kuchenne na wymiar?” jest więc tylko jedna odpowiedź – warto!

Podobne artykuły