Jak rozmnażać hortensję bukietową – to banalnie proste

Ogród Data publikacji: 07 czerwca 2024

Jeśli marzysz o kwiecistym ogrodzie pełnym hortensji, koniecznie musisz znać ten niezawodny sposób na ich rozmnażanie. Zapomnij o corocznym kupowaniu nowych okazów i wydawaniu fortuny na ulubione kwiaty. Wypróbuj prezentowany przez nas lifehack prosto z Instagrama i stań się prawdziwą ogrodniczką w swoim domowym zaciszu!

Hortensje – kwiaty, które kochają wszyscy

Hortensje to wdzięczne kwiaty, które z powodzeniem mogą zdobić przydomowe ogródki, stanowić ukwiecenie tarasów oraz być elementem dekoracyjnym wnętrz np. podczas ważnych eventów. Ich kuliste kwiatostany bez wątpienia przyciągają wzrok, a różnorodność kolorystyczna sprawia, że mogą być dopasowane niemal do każdej aranżacji.

Okazuje się, że hortensje są również niezwykle łatwe w uprawie, nawet dla początkujących ogrodników. O tym wie doskonale Anna, która z powodzeniem prowadzi w social mediach profil pod nazwą naszdomwhortensjach.

Kim jest specjalistka od hodowli hortensji?

Anna na swoim instagramowym profilu nie dzieli się swoim nazwiskiem. Pod nazwą możemy przeczytać, że specjalizuje się w tematyce takiej, jak ogród, dom, lifestyle i UGC creator. Jak mówi sama o sobie „Pokazujemy, jak tworzymy ogród i o niego dbamy”.

W jednym z filmów, który na tę chwilę obejrzało już 343 tys. użytkowników Anna prezentuje trick na rozrost tytułowych hortensji!

Jak rozmnożyć tegoroczny przyrost hortensji?

Na viralu możemy zauważyć, jak nasza twórczyni prezentuje szybki sposób na rozmnożenie hortensji. Wystarczy delikatnie oderwać tegoroczny przyrost, usunąć nadmiar liści i włożyć końcówki do przygotowanej ziemi z żółtym piaskiem. Na kolejnym ujęciu widać, jak ziemia wokół sadzonek zostaje dociśnięta, obficie podlana wodą i ponownie dociśnięta.

To jednak nie koniec. Istotnym krokiem jest tutaj nałożenie na donicę worka foliowego, który będzie pełnić funkcję balonu z ciepłym powietrzem. Dzięki temu wewnątrz kopuły utrzymana zostanie temperatura i odpowiednia wilgotność gleby. Gdy odnóżki puszczą korzenie, będzie je można wsadzić do ziemi.

Czy wszyscy obserwatorzy są fanami tego pomysłu?

Jak sama autorka podkreśla w opisie video „robimy pierwsze w tym sezonie podejście do rozmnażania tą metodą i sami jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie”.

„Kochana dzięki za tę rolkę. Już teraz wiem, jak to robić” – komentuje mojmalydomek.

Homeaandgardenlove_ania.m dodaje „Lubię tak rozmnażać i mieć później darmowe sadzonki”.

Ciekawi jesteśmy, czy nasi miłośnicy prac ogrodowych również korzystali z tej metody, a jeśli nie, czy w tym roku stanie się ona ulubionym sposobem na rozrost hortensji!

Podobne artykuły