Materiały budowlane z marketów – dlaczego warto na nie stawiać?

DIY Data publikacji: 19 września 2019 / Aktualizacja: 2019-09-24

Markety budowlane są jednym z możliwych wyborów jeśli chodzi o zakup materiałów budowlanych niezbędnych do remontu mieszkania lub domu. Są jednocześnie najłatwiejszym wyjściem w takiej sytuacji. Szeroki wybór asortymentu pozwala na zrobienie kompleksowych zakupów w jednym miejscu bez konieczności odwiedzania różnego rodzaju hurtowni i porównywania w nich cen. Tym bardziej, że z ofertą marketów budowlanych możemy zapoznać się nawet bez wychodzenia z domu w czym pomagają takie serwisy jak gazetkonosz.pl, w których znajdziemy gazetkę promocyjną Castorama czy dowolnego innego sklepu. Są one zebrane w jednym miejscu co ułatwia nam zapoznanie się z ofertą różnych sieci marketów budowlanych.

Jednak to nie jedyna zaleta tego typu miejsc. Sklepy te podzielone są na działy, a na każdym z nich pracują doradcy, którzy są w stanie udzielić nam fachowej wiedzy z danego segmentu produktów. Pomoc taka w wielu przypadkach jest nieoceniona i zdejmuje z naszych barków duży kłopot w postaci nietrafionych zakupów. Co więcej sklepy te mają bardzo korzystną politykę prokonsumencką. Pozwala to na dokonywanie zwrotów czy wymiany nietrafionych produktów na inne. W wielu tego typu sklepach można nawet oddać pojedyncze sztuki np. paneli podłogowych, których nie udało nam się wykorzystać, a są one w nienaruszonym stanie. To pozwala nie tylko na oszczędności, ale daje nam komfort i kupując w takim sklepie czujemy się po prostu pewniej. Gdy w trakcie remontu zmieni się nam wizja dotycząca mieszkania zawsze mamy możliwość wymiany produktów na inne, które będą jej odpowiadały.

Bardzo dobrym źródłem informacji o aktualnej ofercie danego marketu są gazetki promocyjne, które cyklicznie są przez nie wydawane. Dostarczają one nie tylko wiedzy na temat produktów i ich cen, ale również stanowią inspirację przy urządzaniu naszych czterech kątów. Katalogi te zawierają gotowe wizualizacje całych pomieszczeń wykonanych za pomocą materiałów dostępnych w danym markecie, dlatego możemy się jednocześnie nimi zainspirować.

Castorama gazetka promocyjna

Jednym z marketów, który systematycznie wydaje tego typu katalogi i gazetki jest Castorama. Jest to market, który w rankingu KB zdobył pierwsze miejsce do czego jeszcze wrócimy. Oczywiście inne markety również przedstawiają swoje oferty w ten sposób. Bez trudu odnajdziemy więc gazetkę promocyjną OBI, czy dowolnego innego sklepu z artykułami budowlanymi. Obie wspominane wcześniej gazetki znajdziecie poniżej:

  1. Castorama gazetka promocyjna
  2. OBI gazetka promocyjna

Ranking marketów budowlanych

Portal KB sporządził ranking marketów budowlanych kierując się ceną sprzedawanych produktów, jakością obsługi oraz samych produktów, jak również różnorodnością wyboru, promocjami i łatwością transportu. Dzięki temu udało im się wyłonić markety najbardziej przyjazne konsumentom. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajęła Castorama ze względu na bogatą ilość produktów w dobrej cenie oraz łatwy transport, fachową wiedzę personelu i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Jest to market, w którym osobiście również robiliśmy zakupy przy ostatnim naszym remoncie, a będąc tam zawsze zabieram ze sobą katalogi łazienek i aktualną gazetkę promocyjną Castorama. Dostarczają one wielu ciekawych pomysłów, które można później wykorzystać w swoim domu.

Drugie miejsce zajęło OBI. Portal zaznacza, że usługi oferowane przez tą sieć są kompleksowe, a ciekawy jest szczególnie dział ogrodowy, który ma bogatą ofertę produktów o dobrej jakości. Przeglądając ostatnią gazetkę promocyjną OBI, zauważymy, że faktycznie sklep ten posiada bogatą ofertę elementów wykończenia domu na zewnątrz. W tym ogrodzenia systemowe, automatykę, elementy dekoracyjne czy nawet ogrodzenia ozdobne wykonywane na zamówienie.

Trzecie miejsce w rankingu zajęły Polskie Składy Budowlane, grupa PSB. Autorzy rankingu zaznaczają, że sieć ta słynie z dobrych jakościowo produktów w atrakcyjnych cenach i pracownikami potrafiącymi udzielić kompleksowej pomocy. Miejsce czwarte zajął Praktiker, który niestety nie jest dostępny w mniejszych miejscowościach. Miejsce piąte i szóste zajęły sieci NOMI oraz Leroy Merlin ze względu na nieco wyższe ceny od konkurencji i mniej kompetentną obsługę. Posiadają za to bardzo atrakcyjne ceny transportu. Ostatnie siódme miejsce zajęły sklepy BRICO Marche, ze względu na mało konkurencyjne ceny wynikające zazwyczaj z tego, że markety te znajdują się w mniejszych miejscowościach, gdzie często nie mają konkurencji. Również personel sklepu został oceniony przez KB negatywnie.

Reasumując, dlaczego warto stawiać na materiały budowlane z marketów? Przemawia za tym dostępność produktów, gdzie w jednym miejscu kupimy praktycznie wszystko czego potrzebujemy. Łatwo nam również porównać cenę, możemy zrobić to przez Internet i nie musimy w tym celu odwiedzać różnych hurtowni z materiałami budowlanymi. Na miejscu znajdziemy zazwyczaj fachową obsługę, która nam pomoże, a niepotrzebnie zakupione produkty bez problemu zwrócimy lub wymienimy na inne. Każdy z tych marketów posiada opcję transportu, która pomaga w przewiezieniu dużych ilości towaru, a przy tym jest atrakcyjna cenowo. Zakupy w takim miejscu zapewniają po prostu wygodę i oszczędzają czas.

Podobne artykuły