Mata dla psa do samochodu – czy rzeczywiście jest konieczna?

Kategoria: Zwierzęta
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2024-01-23

Wiele osób nie wyobraża sobie podróżowania bez swojego ukochanego psiaka. Jednak wiąże się to z pewnymi problemami. Przede wszystkim pojawia się pytanie, jak należy przewozić swojego pupila, aby zapewnić mu bezpieczeństwo, a przy okazji, tak aby nie zniszczył auta? Rozwiązaniem są maty dla psa do samochodu. Czym się charakteryzują? Na jaką matę ochronną warto się zdecydować?

Jakie zalety ma mata dla psa do samochodu?

Psa w samochodzie przewozić można na kilka różnych sposobów. Niektórzy swojego zwierzaki zamykają z tyłu – w bagażniku. W przypadku większych czworonogów rzeczywiście ma to pewne uzasadnienie, ale nie wszystkie psiaki za tym przepadają. Swojego pupila umieścić też można na tylnym siedzeniu samochodu, przypinając go po prostu pasami. To stwarza jednak poważne ryzyko zabrudzenia wnętrza pojazdu. Dlatego warto zainwestować w specjalną matę dla psa do samochodu. 

Ten niepozorny gadżet znacznie poprawia komfort podróży – psa i jego właścicieli. Przede wszystkim dobra mata zapewnia bezpieczeństwo w czasie jazdy, bo zazwyczaj w skład zestawu wchodzą już odpowiednio dobrane pasy bezpieczeństwa. Poza tym chroni ona wnętrze auta przed zabrudzeniami – sierścią, błotem, brzydkimi zapachami, zadrapaniami itd. 

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jaką matę dla psa do samochodu wybrać?

W sklepie internetowym https://www.ferocity.pl/pl/c/FOTELIKI-I-MATY-DO-AUTA/343 każdy bez problemu znajdzie matę dla psa do samochodu dopasowaną do swoich potrzeb. Do wyboru są m.in. maty przeznaczone do bagażnika, które dopasowują się do każdego wnętrza i nie sprawiają większych kłopotów w montażu. Zazwyczaj można je prać w pralce. Alternatywą są pokrowce przeznaczone na tylne siedzenie. Zabezpieczają one przed sierścią całą kanapę znajdującą się z tyłu samochodu. Poza tym zdecydować się można na pokrowiec przedni lub specjalny fotel dla psa. Ten ostatni produkt przeznaczony jest raczej dla nieco mniejszych czworonogów. 

Nie da się ukryć, że mata dla psa do samochodu musi być przede wszystkim funkcjonalna. Jej wybór nie może być więc przypadkowy. Kluczowe znaczenie podczas zakupu ma jej wielkość. Nie może być ona za mała – psiak musi się na niej swobodnie mieścić i poruszać. Idealnie, gdy pokrywa tylne siedzenie w całości. Warto postawić na produkt wysokiej jakości – wykonany z materiału chroniącego tapicerkę, a jednocześnie wygodnego dla zwierzaka. 

Mata dla psa do samochodu to obowiązkowe wyposażenie pojazdu każdej osoby, która ma zwierzaka lubi z nim podróżować. 

Podobne artykuły