Wypad na kemping lub pod namiot – jakie drobiazgi mogą się przydać?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-11-30

O czym najczęściej zapominamy wyjeżdżając na kemping? Co może Ci się przydać, jeśli planujesz wybrać się pod namiot? Przeczytaj nasz krótki poradnik i przygotuj się tak, aby niczego Ci nie zabrakło!

Wyjazd za miasto – co ze sobą zabrać?

Do sezonu wypadów pod namiot lub na kemping jeszcze trochę czasu, warto jednak przygotować się do nich z wyprzedzeniem, aby nie szukać kilku drobiazgów na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że ten sposób wypoczynku w ostatnich latach stał się bardzo popularny, na co wpływ z pewnością miała również panująca pandemia. Zależnie od tego, gdzie zamierzasz spać, podstawowe wyposażenie będzie mniej więcej podobne. Z pewnością trzeba zabrać ze sobą materac, śpiwór i namiot, kuchenkę gazową, odpowiednią odzież, koc i krzesełko turystyczne. Na kemping lub pod namiot dobrze też mieć kilka praktycznych i użytecznych drobiazgów, o których niestety wiele osób zapomina. Poniżej przedstawiamy nasza listę kilku elementów, o których koniecznie trzeba pamiętać:

Ręczniki papierowe w rolce

Ręczniki papierowe w rolce to bardzo prosty w użytku artykuł, który jest nie do przecenienia. W czasie kempingu lub na wyjeździe pod namiot przydaje się niemal na każdym kroku, a jeśli zapomnisz zabrać ze sobą ręczników papierowych w rolce, z pewnością szybko przekonasz się, jak duża to strata.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Latarka lub lampka

Po zmroku latarka lub lampka jest wprost niezbędna. W ciemności o wiele trudniej poradzić sobie nawet z prostymi czynnościami, nie wspominając już o tym, że bez źródła światła znacząco spada poczucie bezpieczeństwa i nawet całkowicie niegroźny hałas może stać się powodem do lęku.

Papier toaletowy nawilżany

Podczas wypadu na kemping wysoce prawdopodobne jest korzystanie z publicznych toalet, natomiast wyjazd pod namiot często wiąże się z załatwianiem potrzeb fizjologicznych w lesie. Dlatego też bardzo pomocny będzie nawilżany papier toaletowy, dzięki któremu o wiele łatwiej zachować odpowiedni poziom higieny nawet w takich warunkach.

Zapalniczka lub zapałki

Kto nie lubi posiedzieć przy ognisku lub grillu? Bez zapalniczki lub zapałek o taką przyjemność znacznie trudniej, szczególnie jeśli znajdujesz się daleko od innych obozowiczów. Zresztą zarówno zapałki, jak i zapalniczka, mogą się przydać w wielu innych sytuacjach.

Powerbank

O ile na kempingu możesz mieć dostęp do elektryczności, to jeśli wyjedziesz pod namiot w dzicz, jedynym sposobem na naładowanie telefonu czy aparatu będzie powerbank. Możesz też rozważyć powerbanków z baterią słoneczną, dzięki którym możesz uzupełniać poziom energii w całkowicie ekologiczny sposób.

Poduszka

Dokładnie tak – mało kto zabiera ze sobą poduszkę, przez co trzeba kombinować np. z układaniem odzieży pod głową. Natomiast tak prosty dodatek jak zwykła poduszka sprawi, że noc będzie o wiele przyjemniejsza, a Ty będziesz cieszyć się błogim i przyjemnym snem. Nie pozostaje nic innego, jak ruszać na kemping lub pod namiot!

Podobne artykuły