Maseczka do suchej skóry twarzy

Uroda Data publikacji: 04 sierpnia 2018

Maseczka do suchej skóry twarzy z masła to przepis, którego być może jeszcze nigdy nie próbowałyście. Jednak okazuje się, że jest to bardzo dobry sposób by zadbać o naszą skórę i dobrze ją nawilżyć. Będziemy do tego potrzebować masła klarowanego.

Maseczka do skóry z masła klarowanego

Masło klarowane można wykorzystać do zmarszczek, blizn, zapobieganiu złuszczania się skóry czy nawilżaniu jej. Najczęściej używa się do tego masła klarowanego GHEE, które jest trochę droższe. Jest to rodzaj masła klarowanego oczyszczonego z białka, wody i osadu. To stuprocentowy czysty tłuszcz. Jeśli możecie je kupić tak będzie najlepiej, możecie również użyć zwykłego masła klarowanego.

Składniki

  • 1 łyżki mąki owsianej
  • 1 łyżka naparu z pietruszki
  • 2 łyżeczki roztopionego masła klarowanego ghee

W pierwszej kolejności przygotowujemy napar z pietruszki. Aby to zrobić wystarczy kilka łodyg pietruszki posiekać i zalać wrzątkiem w termonie. Zostawiamy całość na noc i rano mamy gotowy do odlania bardzo mocny napar z pietruszki, który świetnie sprawdzi się przy naszej kuracji.

Jeśli nie macie możliwości kupienia mąki owsianej wystarczy, że płatki owsiane zmielicie w młynku do kawy. Następnie dodajemy do nich masło i napar z pietruszki, który wcześniej przygotowaliśmy, a następnie dobrze mieszamy.

Powstanie maseczka. Teraz należy sprawdzić czy nie jest za ciepła i nałożyć ją na oczyszczoną twarz. Po 30 minutach możemy ją zmyć ciepłą wodą. Gdy zrobimy zbyt dużo maseczki możemy ją użyć ponownie. Należy ją przechowywać w lodówce, ale nie dłużej niż 2 dni. Maseczkę stosujemy 2-3 razy w tygodniu aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/uhod-za-suhoy-kozhey/

Podobne artykuły