Nie lubisz pająków? Zasadź tę roślinę na parapecie lub w ogrodzie

Porady Data publikacji: 2017-07-01

Nie lubisz pająków w domu, ogrodzie lub na balkonie? Istnieje wiele sposób na to by je odstraszyć od naszego domu, a jednym z nich jest posadzenie mięty. Mięta wydziela aromat, którego pająki nienawidzą.

Mięta odstrasza pająki

Mięta jest bardzo prosta w hodowli. Wystarczy kupić sobie krzaczek w sklepie, a potem możesz ją dowolnie rozsadzać. Dzięki temu z jednego krzaczka za kilka złotych możesz ochronić przed pająkami cały dom. Mięta powinna rosnąć w miejscach, przez które pająki mogą dostać się do domu lub, w których nie chcesz ich widzieć. Pamiętaj jednak, że mięta lubi nasłonecznione miejsca oraz częste podlewanie.

Napar z mięty do odstraszania pająków

Dlatego w miejscach nienasłonecznionych możesz stosować napar z mięty, którym za pomocą butelki z atomizerem spryskasz powierzchnie. Dzięki temu pająki również będą trzymać się od nich z daleka. Napar wykonasz z tych samych krzaczków, które hodujesz w domu. Wystarczy garść listków mięty wrzucić do wrzątku, zaparzyć i przelać do butelki z atomizerem. Im mocniejszy aromat tym lepiej będzie środek działał.

Podobne artykuły