Lampa ścienna — kiedy i do czego może się przydać?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-12-28

Oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować bez względu na porę dnia i ilość wpadającego przez okna słońca. Jego różnorodność jest bardzo duża, od lamp sufitowych, do punktowych, takich jak lampy ścienne. I to właśnie tym ostatnim chcemy się dzisiaj przyjrzeć. Gdzie możemy je wykorzystać? Kiedy przydadzą się najbardziej? Poniżej podpowiadamy!

Lampy ścienne: czym są?

Lampy ścienne to jeden z typów oświetlenia, które pozwalają na podniesienie funkcjonalności danej przestrzeni poprzez jej punktowe doświetlenie. Są niezwykle praktycznym elementem wszędzie tam, gdzie nie dociera źródło światła z lampy centralnej. Dzięki nim możemy sprawić, że cała powierzchnia danego pokoju będzie praktyczna nawet po zmroku.

Co więcej, odpowiednio dobrana do aranżacji lampa ścienna może stanowić również bardzo efektowny dodatek. Ich różnorodność w sprzedaży pozwala bowiem na bardzo fantazyjne stylizacje wnętrz, nie tylko te klasyczne. I co najważniejsze — sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni, nie tylko tej prywatnej, ale i biurowej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Gdzie i po co zamontować lampę ścienną?

Oświetlenie ścienne będzie doskonałym rozwiązaniem w wielu pomieszczeniach. Kiedy i do czego kinkiety na ścianę przydadzą się najbardziej?

Lampa na ścianę do gabinetu

Jednym z najpopularniejszych pomieszczeń, w jakim wykorzystuje się nowoczesne kinkiety, jest gabinet. Pokój przeznaczony na pracę zawodową wymaga odpowiednio zorganizowanej przestrzeni, która pozwoli na swobodne wykonywanie obowiązków o każdej porze dnia. Jak nie przemęczać wzroku korzystając z komputera lub szkicując ważne projekty? Z pomocą przychodzi lampa na ścianę zamontowana nad biurkiem. Ukierunkowane na konkretny punkt źródło światła ułatwi pracę i sprawi, że nie będziemy się tak szybko męczyć, jak miałoby to miejsce przy nadwyrężaniu wzroku przez słabe światło.

Lampki na ścianę do dziecięcej sypialni

Małe kinkiety ścienne czy neonowy napis led mogą posłużyć jako lampy ścienne do sypialni dziecięcej, pełniąc przeróżne funkcje. Lampka na ścianę z kablem sprawdzi się np. nad łóżkiem, pozwalając na szybkie włączanie światła bez wychodzenia spod kołdry. Będzie też świetnym rozwiązaniem nad biurkiem pociechy. Pozwoli ona na właściwe oświetlenie biura, przy którym łatwiej będzie odrabiać prace domowe czy wykonywać prace plastyczne. Neonowy napis zaś będzie świetnym elementem dekoracyjnym w sypialni pociechy, jednocześnie dającym delikatny strumień światła. 

Kinkiet na ścianę w łazience

Łazienka jest przestrzenią, w której kinkiety także są dobrym sposobem na doświetlenie przestrzeni. Sprawdzają się szczególnie nad lustrem, pozwalając na dokładne golenie panom i wykonywanie pięknych makijażu paniom. Bardzo praktyczne mogą okazać się kinkiety dwupunktowe, które umożliwią ustawienie strumieni światła na konkretne punkty. Należy jednak pamiętać, że wybrana lampa ścienna czarna, biała czy złota do łazienki musi cechować się odpowiednimi właściwościami.

W łazience panują wysokie temperatury i wilgoć, dlatego też dany kinkiet musi cechować się podwyższoną ochroną IP. Warto zwrócić na to uwagę, żeby wybrany model faktycznie mógł funkcjonować w tej przestrzeni, nie stwarzając zagrożenia dla domowników.

Lampa ścienna sprawdzi się także np. w przedsionku, w holu, w schowku czy nawet w garażu. Ten typ oświetlenia daje wiele możliwości. Warto na niego postawić i cieszyć się doskonale zorganizowaną przestrzenią.

Podobne artykuły