Gra świateł i faktur – poznaj piękno płytek o trójwymiarowej strukturze

Wnętrza Data publikacji: 01 września 2022
Płytki 3D w jasnej łazience

Łazienka jest przestrzenią wręcz stworzoną do relaksu – nic przecież nie zastąpi długiej gorącej kąpieli bądź orzeźwiającego prysznica! Warto zadbać o to, aby pokój kąpielowy był nie tylko funkcjonalny, ale też gustownie urządzony. Jak zaaranżować to wnętrze, aby przyciągało wzrok oraz wyróżniało się wśród innych projektów? Wystarczy wybrać płytki, które charakteryzują się nie tylko niezwykłym kolorem, ale też fakturą. Dobrym rozwiązaniem będą płytki 3D. W jaki sposób podkreślić je we wnętrzu, zarówno tym urządzonym w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak ożywić łazienkę za pomocą struktur i kolorów,
  • czym wzbogacić wnętrze pełne kontrastów,
  • jak zaprojektować łazienkę inspirowaną naturą.

Zdobienia płytek ceramicznych to nie tylko płaskie wielobarwne dekory, ale też wyjątkowe trójwymiarowe efekty, które sprawiają, że kafle nabierają niezwykłej głębi. W jaki sposób jednak podkreślić ich piękno i sprawić, że ceramika stanie się głównym elementem ozdobnym w Twoim wnętrzu? Wystarczy wybrać wyraziste w kolorze oraz strukturze kafle, takie jak te zaproponowane przez producenta płytek ceramicznych Tubądzin w kolekcjach Brass, Sfumato i Modern Basalt.

Płytki dekoracyjne 3D w białym kolorze
Kolekcja Brass, Tubądzin

Jak ożywić wnętrze łazienki? Barwne zdobienia i płytki dekoracyjne 3D

Jeśli marzy Ci się biała łazienka, która będzie nie tylko funkcjonalnym, ale też ozdobnym wnętrzem, wybierz kolekcję Brass inspirowaną ruchem powietrza. Połyskujące dekoracje i przetarcia pięknie odbijają światło. Wzór zatopiony w szkle jest uchwyceniem zmiennej natury wiatru, zatrzymanej chwili. Delikatna paleta barw daje natomiast poczucie bliskości i przytulności.

Geometryczna forma płytek oraz nieregularne zdobienia w połączeniu z odpowiednim światłem stworzą w łazience wyjątkowy efekt. Skieruj lampy na płytki 3D i zobacz, w jak zjawiskowy sposób światło będzie się rozpraszać w całym wnętrzu. Taką aranżację warto uzupełnić kolorowym wyposażeniem. Zdecyduj się na pastele, które nie przytłoczą wystroju, a będą z nim doskonale współgrać.

Czarne i białe płytki ze strukturą we wnętrzu łazienki
Kolekcja Modern Basalt, Tubądzin

Łączymy kontrasty i płytki trójwymiarowe – nowoczesne wnętrze łazienki

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak zjawiskowo we wnętrzach wyglądają kontrasty, zwłaszcza te oparte na bieli oraz czerni. Taką kolekcją, dodatkowo wzbogaconą o czarne oraz białe płytki ze strukturą o wyraźnie wyczuwalnych nierównościach, jest Modern Basalt.

Geometryczne faktury oraz kontrasty to połączenie, które pozwala na stworzenie nowoczesnego i szlachetnego wnętrza. Aby spotęgować to wrażenie, warto dobrać meble oraz armaturę w bieli i czerni, a także zrezygnować z kolorowych dodatków. Jak zatem urozmaicić tak urządzoną łazienkę? Doskonale sprawdzą się płytki dekoracyjne 3D, które w połączeniu ze światłem nie tylko optycznie powiększą wnętrze, ale też sprawią, że ściany będą wyglądać zjawiskowo.

Płytki łazienkowe trójwymiarowe w jasnej łazience
Kolekcja Sfumato, Tubądzin

Wnętrze inspirowane naturą – dobieramy płytki, struktury i kolory

Natura jest niewyczerpalnym źródłem wnętrzarskich inspiracji. Mnogość kolorów, struktur i ich połączeń wzmaga kreatywność, którą warto wykorzystać, urządzając łazienkę inspirowaną tym, co w przyrodzie najpiękniejsze. W tej roli idealnie sprawdzi się jasna i ciepła kolekcja Sfumato.

Również znajdziesz w niej płytki do łazienki 3D. Są one wyjątkowe, gdyż zostały tu przedstawione trójwymiarowe wzory inspirowane naturą. Dzięki temu, że zyskały wypukłą strukturę, mogą z powodzeniem zastąpić inne elementy ozdobne. Ciepłe barwy kafelków w połączeniu z równie ciepłym oświetleniem pozwolą Ci stworzyć prawdziwą oazę spokoju. Do uzupełnienia aranżacji koniecznie wybierz drewniane wyposażenie, które będzie się dobrze komponować z jasnymi płytkami i podkreśli ich charakter.

Płytki łazienkowe trójwymiarowe to niestandardowy sposób na uatrakcyjnienie każdego wnętrza. W połączeniu z odpowiednio dobranym światłem będą tworzyć niezwykły, przestrzenny efekt. Ich wykorzystanie w aranżacji pozwala na rezygnację z dodatkowych ozdób, sprawiając jednocześnie, że wnętrze pozostanie przestronne.

Podobne artykuły