Kuchnia indukcyjna nie wykrywa kawiarki na indukcję – co robić?

Kuchnia Data publikacji: 04 maja 2022 / Aktualizacja: 2023-12-11

Kupiłaś kawiarkę na indukcję, aby zaparzyć pyszną i aromatyczną kawę? Po postawieniu jej na kuchence indukcyjnej, ta jednak nie wykrywa nowej kawiarki? Problem ten można bardzo łatwo rozwiązać, a związane jest to po prostu z rozmiarem kawiarki.

Indukcja nie wykrywa naczynia

Aby naczynie zostało wykryte przez indukcję przekątna jego dna zwykle powinna być większa niż 12 centymetrów. W przeciwnym wypadku po postawieniu takiego naczynia na kuchni indukcyjnej, ta nie wykryje go i się nie włączy. Używanie takiego naczynia będzie niemożliwe.

Przeczytaj również: Jak zadbać o płytę indukcyjną marki Electrolux?

W takiej sytuacji możemy zrobić dwie rzeczy. Pierwsze, to kupienie nowej kawiarki na indukcję, która będzie miała odpowiednią przekątną. Najlepiej sprawdzić, jaka powinna ona być w instrukcji obsługi naszej płyty grzewczej.

Drugim tańszym sposobem jest używanie jej wraz z innym naczyniem. Jeśli obok kawiarki postawisz jakiś garnuszek, wtedy pole grzewcze uaktywni się. Rozwiązanie to może być mało wygodne w dłuższej perspektywie czasu, wtedy warto zaopatrzyć się w adapter do kuchni indukcyjnej. Wtedy bez względu na to, jaki będzie rozmiar naczynia, dzięki adapterowi pole grzewcze wykryje naczynie i włączy się.

Podobne artykuły