Krostki na ramionach – co oznaczają i jak się ich pozbyć?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-02-11

Krostki na ramionach to problem natury estetycznej, który przeszkadza nam zwłaszcza latem. Chciałybyśmy wtedy je odsłonić, ale krostki sprawiają, że jednak wolimy mieć je zakryte. Dzisiaj powiemy Wam dlaczego krostki w tym miejscu mogą występować i jak się ich pozbyć.

Zmiany hormonalne

Krostki te mogą powstawać z wielu różnych powodów. Jednym z nich mogą być zmiany hormonalnego, które zachodzą w naszym organizmie. Gdy już się pojawią zaleca się rezygnację z tłuszczy w swojej diecie co pomoże się ich szybciej pozbyć. Jeśli natomiast mają charakter nawracający warto skonsultować to z lekarzem. Oczywiście mogą wiązać się z okresem dojrzewania co jest całkowicie normalne. Wtedy zachodzi w ciele do wielu zmian, w których duży udział biorą hormony. Wtedy trzeba położyć większy nacisk na pielęgnację skóry.

Można wtedy zastosować peelingi mające na celu złuszczanie martwego naskórka. Można wykonać je samodzielnie. Dobierając odpowiednie składniki nie tylko złuszczymy naskórek, ale też nawilżymy skórę i zdezynfekujemy ją. Świetnie sprawdza się w takim przypadku peeling z soli, miodu i jogurtu naturalnego.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Problemy z usuwaniem łoju przez skórę

Problem ten częściej wiąże się z nieprawidłową pracą skóry. Jeśli gruczoły łojowe pracują zbyt mocno efektem jest nadprodukcja łoju, który nie znajduje ujścia. Zaczyna więc gromadzić się pod skórą, a na jej powierzchni powstają krostki.

Przyczyną nadprodukcji sebum wpływ ma kilka rzeczy. Są to też oczywiście hormony, dlatego niewykluczone, że będzie potrzeba konsultacja dermatologa. Do tego zbyt duża ilość łoju spowodowana jest często też niedoborami witamin A, B2 i B6. Warto więc włączyć je do swoje diety, gdy mamy problem z krostkami na ramionach czy plecach. Staraj się również nie trzeć i nie drapać tych miejsc zbyt często, to również zwiększa produkcję łoju.

Wtedy trzeba zadbać o regularne oczyszczanie skóry i usuwanie martwego naskórka. Tutaj też doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju peelingi nawilżające i oczyszczające.

Jeśli korzystamy podczas kąpieli z żelu warto kupić taki, który zawiera kwas salicylowy. Świetnie sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej. Pamiętaj też o dokładnym myciu tych miejsc. Sięganie tam nie jest wygodne, dlatego wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi myciu ramion. Przydaje się do tego szczotka kąpielowa, ale lepiej nie używać gąbek. Gąbki gromadzą w sobie tylko bakterie, które mogą tylko poszerzyć problem o infekcję skóry w tym miejscu.

Pamiętaj o tym, że gdy problem staje się nader uciążliwy najlepiej jest udać się do dermatologa.

Podobne artykuły