Ile kosztuje wymiana wyświetlacza, zbitej szybki w Samsung Galaxy S7 Edge

Technologie Data publikacji: 06 września 2017

Ile kosztuje wymiana zbitej szybki w Samsung Galaxy S7 Edge? Zakrzywione boki telefonu to fajny bajer, jeśli jednak zdarzy nam się zbić wyświetlacz będzie nas to słono kosztowało.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S7 Edge

Niestety zakrzywiony ekran sprawia, że większość punktów, które zajmują się wymianą pękniętych szybek nie będzie chciała tego zrobić. Abo dokleić szybkę od wyświetlacza wykorzystuje się specjalną maszynkę. Pozwala ona odkleić ekran, a następnie przykleić do niego nową szybkę. Dzięki temu naprawa jest tańsza bo nie wymaga wymiany całego modułu wyświetlacza.

Niestety gdy zbijemy szybkę w Galaxy S7 Edge będzie nas czekała wymiana całego wyświetlacza, a to już oznacza dużo większy koszt. Musimy też przygotować się na kila telefonów bo nie każdy serwis będzie chciał to zrobić.

Jeśli jesteście zatem ciekawi ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy S7 Edge to lepiej najpierw usiądźcie. W najlepszej sytuacji są posiadacze telefonu w kolorach inny niż złoty. Wymiana tutaj będzie kosztowała około 1250 zł. Jeśli masz telefon w kolorze złotym wymiana będzie o sto złotych wyższa czyli wyniesie 1350 zł.

Wymiana szybki w Samsung Galaxy S7 Edge niestety nie jest możliwa, a przynajmniej takiej informacji udzieliło mi wiele serwisów, których tego zadania nie chciało się podjąć.

Ile trwa wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S7 Edge

Sama wymiana jest dosyć szybka, cała procedura nie powinna zająć sprawnemu serwisowi więcej niż jeden dzień. Zazwyczaj zabieg trwa od 2 do 5 godzin. Dlatego oddając telefon rano powinniśmy dostać go spowrotem tego samego dnia. Gorzej jest jednak z dostępnością ekranu, zwłaszcza jeśli chcemy oryginał, a nie zamiennik. A o takim tutaj piszemy. Zazwyczaj serwisy nie mają ich na stanie więc jeśli hurtownia je ma sprowadzenie potrwa od jednego do maksymalnie trzech dni.

Czy można to zrobić samodzielnie?

Możemy podjać takie ryzyko i jeśli zbił nam się ekran użyć Repair Kit i spróbować samodzielnie zmienić szybkę. Niestety serwisy tego nie chcą robić, nie mówią dlaczego. Podejrzewam, że jest to kwestia tego, że muszą one udzielić gwarancji na wykonywaną przez siebie naprawdę, jednak w przypadku takiego działania po prostu nie mogą jej dać i nie chcą ponosić odpowiedzialności.

Jak to zrobić samodzielnie zobaczycie na filmiku poniżej. Samodzielna wymiana szybki w Galaxy S7 Edge nie wydaje się taka trudna, aczkolwiek musicie być pewni co robicie i ewentualnie pamiętać o tym,że zawsze możemy go uszkodzić bardziej.

Podobne artykuły