Kosztuje parę złotych w aptece. Dzięki niej wyleczysz suche pięty!

Uroda Data publikacji: 15 lipca 2021

Wakacje to czas, w którym chodzimy z odkrytymi piętami. Warto więc zadbać o ich wygląd, tak by czuć się komfortowo na plaży lub w odkrytych butach. Nie musisz w tym celu zaopatrzać się w drogie kosmetyki. W aptekach znajdziesz specyfik, który kosztuje zaledwie kilka złotych, a przyniesie doskonałe efekty w regeneracji pięt.

Maść tranowa na suche pięty

Maść tranowa to środek stosowany zewnętrznie na skórę. Przyśpiesza gojenie skóry. Stosuje się go również w przypadku odparzeń, odleżyn i odmrożeń. Jest również tanim i skutecznym sposobem na suche i popękane pięty.

Tran jest tłuszczem otrzymywanym z wątroby niektórych ryb. Wielu osobom kojarzy się nieprzyjemnie, gdyż w dzieciństwie podawano go dzieciom na wzmocnienie odporności. Nie miał zbyt przyjemnego smaku. Dzisiaj również można go kupić, ale powstały wersje wzbogacone o owocowe aromaty, by ułatwić przyswajanie tranu dzieciom.

Tran jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega3, które natłuszczają i odżywiają skórę. To składnik wielu kremów regenerujących. Oprócz tego zawiera witaminę D, która działa przeciwzapalnie. Witaminę A, której głównym związkiem jest beta-karoten przyśpieszający regenerację skóry.

Składniki te sprawiają, że maść tranowa świetnie regeneruje suchą i popękaną skórę, a więc pomoże nam zadbać o nasze pięty. Również skuteczna jest w przypadku suchych łokci oraz kolan. Jej jedynym minusem jest chyba zapach, który sprawia, że najlepiej j jest stosować ją na noc, gdy nie musimy nigdzie wychodzić.

Podobne artykuły