Wrzuciła do wanny 6 opakowań drożdży. Zobacz dlaczego!

Uroda Data publikacji: 17 lutego 2018

Kąpiel z dodatkiem drożdży to sposób znany w zabiegach kosmetycznych i medycynie naturalnej od dawna. Drożdże zawierają biotynę, witaminy B5, B12, kwas foliowy, cynk i chrom, dlatego wykorzystywane mogą być jako lekarstwo na wiele dolegliwości.

Poza tym świetnie działają na naszą skórę oraz włosy. Wzmacniają paznokcie i szeroko stosowane są w kosmetyce. Oto tylko niektóre z korzyści wynikające z kąpieli drożdżowej:

  1. ujędrnienie skóry
  2. leczenie stanów zapalnych skóry
  3. wzmocnienie i odżywienie włosów
  4. mogą usunąć wysypkę
  5. pomagają leczyć popękane naczynia krwionośne
  6. nawilżają skórę
  7. wzmacnia paznokcie
  8. pomaga na choroby skóry np. trądzik, pokrzywka, łuszczyca

Jak przygotować kąpiel z drożdży?

Przygotuj sobie ciepłą wodę w kubku. O temperaturze takiej jak zwykle używasz do rozpuszczenia drożdży na ciasto. Nie chcemy zabić ich cennych właściwości.Rozpuść w niej 6 opakowań drożdży.

Następnie przygotuj sobie kąpiel i dodaj do niej wodę z drożdżami. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż trzydzieści minut.

Co jeśli nie mam wanny?

Oczywiście nie każdy posiada wannę. Czy wtedy również możemy korzystać z dobroczynnych właściwości drożdży dla naszej urody? Oczywiście, że tak. Przygotujemy sobie maseczkę z drożdży, którą podczas prysznicu możemy nałożyć na ciało lub tylko, na niektóre jego fragmenty, o które chcemy zadbać.

Maseczka z drożdży

Wymieszaj drożdże z ciepłym mlekiem w ilości takiej by stworzyć gęstą papkę. Ilość drożdży zależy również od tego jak wiele fragmentów ciała maseczką chcesz pokryć. Następnie nałóż masę na oczyszczoną skórę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie możesz spłukać.

Taką samą lecz trochę rzadszą maseczkę możesz stosować na włosy aby szybciej rosły i były mocniejsze.

Podobne artykuły