Jeśli trzymasz biżuterię w łazience, to przestań to robić!

Porady Data publikacji: 09 lutego 2022 / Aktualizacja: 2022-10-18

Jeśli przechowujesz swoją biżuterię w łazience, to zdecydowanie lepiej jest znaleźć jej inne miejsce. Łazienka z natury jest pomieszczeniem, w którym panuje duża wilgotność powietrza. Nie jest ona korzystna dla naszej biżuterii. Metalowe jej elementy mogą z czasem poddać się korozji. Srebrna biżuteria może za to dużo szybciej zyskać ciemny nalot.

Jak prawidłowo przechowywać biżuterię?

Jeśli chcesz, aby Twoja biżuteria przez długi czas wyglądała idealnie, musisz przechowywać ją w odpowiedni sposób. Wiemy już, że unikać należy wilgoci. To właśnie przez nią pokrywać będzie się ciemnym nalotem, a także zacznie korodować.

Biżuterii nie będzie również służyło silne słońce oraz leże na wierzchu, gdzie narażona jest na zabrudzenia.

Warto jednak pod uwagę wziąć również narażenie biżuterii na uszkodzenia mechaniczne. Przechowując łańcuszki warto wykorzystać specjalne organizery, albo choćby zwykłą słomkę do picia napoju. Możemy przez nią przeciągnąć łańcuszek i zapiąć go. Dzięki temu nie będzie się plątał, a my unikniemy możliwości jego uszkodzenia podczas próby rozplątania.

Pamiętaj, że miejsca, w których przechowujesz biżuterię powinny być wewnątrz miękkie. Dlatego organizery do jej przechowywania wyścielone są miękkim materiałem.

Dobrze sprawdzą się również szkatułki na biżuterię, które zawierają licznie przegrody. Dzięki temu możemy rozdzielić różne rodzaje ozdób od siebie. W jednych przegródkach umieścimy kolczyki, w innych bransoletki, a jeszcze w innych naszyjniki i pierścionki. Dzięki temu nie zgubią się, a także nie będą narażone na uszkodzenia, które mogłyby wynikać choćby ze wzajemnego rysowania się o siebie. Tak przechowywana jest biżuteria w sklepach jubilerskich, gdzie choćby każda obrączka lub pierścionek włożone są w osobną przegródkę w szufladce.

Przechowywanie biżuterii warto uwzględnić już na etapie planowania garderoby. Wtedy bardzo często producenci mebli umożliwiają zamówienie specjalnych szuflad do przechowywania naszych błyskotek. Wyposażone są one w specjalne organizery obite miękkim i delikatnym materiałem. Zdecydowanie ułatwia to przechowywanie biżuterii, którą nosimy na wyjątkowe okazje.

Woreczki z żelem krzemionkowym

Z pewnością kojarzycie małe woreczki z napisem „SILICA GEL”, które możecie znaleźć choćby w pudełku z butami kupując nową parę. Nie warto ich wyrzucać. Możesz umieścić je w szkatułce lub w szufladzie z biżuterią.

Ich zadaniem jest pochłanianie wilgoci. Dzięki temu chronią one obuwie podczas przebywania w magazynie. Będą również chronić naszą biżuterię przed szkodliwym wpływem wilgotnego powietrza.

Przy współpracy z producentem męska biżuteria sygnety

Podobne artykuły