Kategorie

Nie chcesz, aby lustro w łazience parowało? Wykorzystaj ten produkt.

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-08-01
Nie chcesz, aby lustro w łazience parowało? Wykorzystaj ten produkt.

Po wzięciu gorącej kąpieli zamierzasz skorzystać z lustra, ale jest całe zaparowane? To zupełnie normalne. Para wodna unosi się, a następnie osadza na zimnej powierzchni lustra. Przez to uniemożliwia nam wygodne korzystanie z niego. Można temu zaradzić. Wystarczy, że wykorzystasz do tego produkt, który masz już w swojej łazience.

Jak zapobiec parowaniu lustra w łazience?

Pianka do golenia, to jeden z kosmetyków, który często możemy spotkać w łazience. Możemy wykorzystać ją do stworzenia nieparującego lustra. Wystarczy, że naniesiemy piankę na lustro, a następnie wypolerujemy ściereczką.

Po wypolerowaniu lustro będzie znów przejrzyste, ale najważniejsze jest to, że po wzięciu kąpieli nie zaparuje tak jak zwykle. Teraz nawet po kąpieli możesz wygodnie skorzystać z lustra i zadbać o swoją urodę.

Nieparujące lustro łazienkowe

Podczas remontu łazienki możemy zdecydować się na zakup lustra, które nie paruje. Na rynku są takie modele, a ich działanie jest bardzo proste. Para wodna osiada na zimnej tafli lustra, dlatego lustra nieparujące są po prostu podgrzewane.

Wymusza to oczywiście konieczność podłączenia takiego lustra do prądu. Dlatego warto wcześniej zaplanować przeprowadzenie przewodu elektrycznego w miejsce, w którym zamierzamy powiesić lustro. Jest to również niezbędne w przypadku, gdy zdecydujemy się na zwykłe lustro z wbudowanym oświetleniem LED. Chociaż w tym przypadku znajdziemy również modele zasilane bateriami. Jest to jednak mniej wygodne rozwiązanie, które wymusza na nas wymianę baterii lub ładowanie akumulatorów. Dlatego w sytuacji, gdy lustra potrzebujemy najbardziej, może okazać się, że nie będziemy w stanie z niego skorzystać.

Co w przypadku, gdy chcemy mieć tradycyjne duże lustro na równo z płytkami w łazience? To ostatnio bardzo modne rozwiązanie i nawet w tym przypadku dostępne są rozwiązania zapobiegające parowaniu takiego lustra.

Możemy zakupić specjalną matę grzejną pod lustro. Dzięki jej działaniu na lustrze nie będzie osiadała para wodna. Montuje się ją bezpośrednio pod lustrem i podłącza do włącznika światła. Dzięki temu każde lustro możemy zamienić w nieparujące i będzie działać tylko w czasie, gdy jesteśmy w łazience.

Parowanie lustra w łazience – na co zwrócić uwagę?

Lustro w łazience paruje, gdyż w pomieszczeniu nie ma odpowiednio wydanej wentylacji. Nie jest w stanie odprowadzić takiej ilości pary wodnej. Dlatego podczas kąpieli warto uchylić dodatkowo okno, które wymusi odpowiednią cyrkulację powietrza. Możemy również zainwestować w nawiewniki okienne.

Wentylacja grawitacyjna, którą znajdziemy nadal w większości domów, działa na zasadzie różnicy ciśnień. Aby mogła funkcjonować wydajnie, do środka musi być dostarczane świeże powietrze. Dlatego uchylenie okna lub zamontowanie nawiewników skutecznie zwiększa jej wydajność.

Mogą Cię zainteresować