Jeśli będziesz mieć tę roślinę w domu myszy, pająki i inne owady będą go omijać z daleka!

Porady Data publikacji: 2016-09-17 / Aktualizacja: 2021-04-06

Jeśli nienawidzisz owadów np. pająków czy myszy to warto zadbać o to aby nie pojawiały się one w naszym domu. Możesz to zrobić całkowicie bezpiecznie dbając o zdrowie domowników w tym małych dzieci. Nie potrzeba do tego żadnych środków chemicznych. Wystarczy, że będziesz hodować w domu jedną roślinę.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Chodzi o świeżą miętę. To roślina o silnym aromacie, która nie tylko świetnie sprawdza się jako dekoracja czy składnik naszych przepisów kulinarnych, ale również odstrasza owady i gryzonie.

2016-09-17_122630

Dlatego warto mieć ją w swojej kuchni aby móc szybko przygotować napar, który będzie odstraszał niechcianych gości z naszego domu.

Napar z mięty odstraszający owady i gryzonie

Wykonanie naparu jest bardzo proste. Zalewamy miętę wrzątkiem. Im napar będzie mocniejszy tym lepiej. Po zaparzeniu wystarczy dać jej ostygnąć, a następnie przelewamy ją do butelki z atomizerem.

2016-09-17_123016

Teraz wystarczy naszym wywarem spryskać wszystkie miejsca przez, które owady mogą dostać się do naszego domu. Ramy okienne, futryny drzwi, wentylatory. Możemy też spryskać miejsca, w których już je widzieliśmy aby je odstraszyć. Przy okazji odświeżymy powietrze miłym miętowym zapachem :)

Jeśli masz problem z owadami w domu przydać mogą Ci się również te artykuły:

  1. Psotnik zakamarnik – jak się pozbyć tego szkodnika?
  2. Przecinki – owady, które irytują. Jak się ich pozbyć?

Podobne artykuły