Jedz mandarynki, dzięki nim będziesz wolniej się starzeć!

Chcesz dłużej zachować młody wygląd? Jedz mandarynki! Cytrusy są dobrym źródłem witaminy C. Chociaż mandarynki są małe, to mają jej naprawdę dużo. Co ciekawsze, jedzenie ich może pomóc nam dłużej zachować młodość. Opóźni na przykład siwienie włosów czy zapobiegnie zmarszczkom. Witamina C pomaga produkować organizmowi więcej kolagenu czy zwiększa produkcję sebum co przekłada się właśnie na to działanie.

Mandarynki opóźniają procesy starzenia się

Bez wątpienia młodo wyglądają skóra czy brak siwych włosów to już duże zalety, ale jest ich jeszcze więcej. Mandarynki poprawiają też trawienie, regulują ciśnienie krwi i chronią serce przed zawałami. Dobre trawienie, które zawdzięczamy błonnikowi zawartemu w mandarynkach przekłada się też na efekty w odchudzaniu. Badania pokazują, że spożywanie takich produktów powoduje zmniejszenie masy ciała.

Czy mandarynki różnią się od pomarańczy czy klementynek

To bardzo podobne owoce, ale mandarynki wyróżniają się na ich tle zwartością witaminy C i błonnika. Dlatego będą skuteczniejsze od jedzenia choćby pomarańczy. Chociaż spożywanie zarówno pomarańczy jak i klementynek również pozytywnie wpłynie na nasz wygląd czy zdrowie.

Jak wybrać słodkie mandarynki?

Chcielibyśmy poradzić Wam jeszcze jak wybrać naprawdę słodkie mandarynki. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Najsłodsze mandarynki pochodzą z Hiszpanii i mają jasnopomarańczową skórkę.

Warto też dokładnie obejrzeć owoc. Jeśli mandarynka jest miękka gdy ją ściśniemy oznacza to, że ma dużo soku i jest słodka. Trzeba jednak pamiętać by skórka była elastyczna i wróciła do poprzedniej formy. Inaczej może to oznaczać, że mandarynka jest już przejrzała i szybko się zepsuje.

Uważaj na pestycydy

Mandarynki są na liście produktów, które zawierają najwięcej pestycydów. EWG w 2017 roku stworzyło listę 50 warzyw i owoców, które je zawierają. Mandarynki znalazły się w nim na 26 miejscu. Badania dotyczyły USA, ale z racji tego, że większość jest po prostu importowana z takich krajów jak Hiszpania, to te w naszych sklepach pewnie mają ich równie dużo.

Dlatego mandarynki przed obraniem należy dobrze umyć. Ale gdy chcemy mieć pewność, że usuniemy skutecznie pestycydy najlepiej jest je wykąpać w wodzie z sodą oczyszczoną. Muszą one spędzić w niej 15 minut, ale minimalny czas to chociaż dwie minuty.

Skomentuj

Jedz mandarynki, dzięki nim będziesz wolniej się starzeć!