Dzięki tym kilku trikom Twoje paznokcie u stóp będą wyglądać dużo lepiej!

Uroda Data publikacji: 22 września 2017

O nasze stopy trzeba ciągle dbać. Jednym z elementów, które są ważne dla ich wyglądu są paznokcie. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy nasze stopy będą wyglądać świetnie :) Oto kilka porad, które Ci w tym pomogą!

1. Trzymaj swoje stopy suche

Jedną z podstawowych zasad higieny stóp jest utrzymywanie ich suchych. Nie chodzi tylko o wytarcie ich po basenie czy kąpieli. Chodzi o to aby buty były dobre, aby stopa się w nich nie pociła. Aby skarpetki były wykonane z naturalnych oddychających materiałów. Dzięki temu stopom nie będzie działa się krzywda i unikniesz wielu problemów z ich zdrowiem np. grzybicą.

2. Obcinaj paznokcie prawidłowo

Jeśli chcesz by paznokcie wyglądały ładnie pamiętaj aby obcinać je na prosto. Zaokrąglanie narożników psuje ich wygląd oraz może powodować wrastanie się paznokci oraz infekcje. Nie przycinaj ich również zbyt krótko.

3. Rób stopom zdrowe kąpiele

Dodaj na litr ciepłej wody 1 litr soli i w ten sposób mocz stopy przez 15-20 minut. Taka kąpiel zmiękczy stopy i wyeliminuje stany zapalne, które mogą pojawiać się w miejscu kontaktu paznokci ze skórą. Drugi sposób to 5 łyżek sody oczyszczonej, odrobina żelu pod prysznic i parę kropli olejku zapachowego. Takie moczenie stóp przez 15 minut raz w tygodniu nie tylko poprawi ich kondycję, ale również pomoże Ci się odprężyć.

4. Regularnie nawilżaj stopy

Stopy powinny być nawilżane codziennie. Możesz użyć najtańszego kremu nawilżającego, ale po prostu pamiętaj aby robić to codziennie po kąpieli zanim położysz się spać :)

Podobne artykuły