Jedno ćwiczenie wystarczy by pozbyć się tłuszczu i wyszczuplić sylwetkę

Uroda Zdrowie Data publikacji: 06 października 2017

Mamy jesień, nasze ciała ukrywane są pod grubszym ubraniem. Jednak znów przyjdzie lato, a my chciałybyśmy wreszcie mieć wymarzoną sylwetkę. Aby to osiągnąć wystarczy tak naprawdę jedno ćwiczenie i regularność. Pamiętajcie, efekty przyjdą w wyniku wielu tygodni starań. Dlatego nie poddawajcie się na początku, wytrwajcie, a na pewno będziecie zadowolone!

Partie mieśni

Ćwiczenie to jest genialnie bo angażuje ono wiele partii mięśni. Jednocześnie jest bardzo proste w wykonaniu. Nie potrzebujecie do niego żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczy kawałek podłogi i motywacja.

fot. http://www.freepik.com/free-vector/watercolor-yoga-poses_840548.htm#term=woman exercise&page=1&position=33

Etap pierwszy

Usiądź na podłodze. Podeprzyj się rękami za linią pleców, a nogi połóż wyprostowane dotykające podłogi. To jest pozycja wyjściowa do tego ćwiczenia.

Etap drugi

Odepchnij pośladki do góry, tak wysoko jak dasz radę. Cały ciężar ciała oprzyj na rękach i piętach. Twoje ciało powinno teraz stworzyć linię prostą.

Etap trzeci

Wytrzymaj przez 15-60 sekund w tej pozycji. Z czasem na pewno będziecie silniejsze i wytrzymacie nawet 60 sekund nie sprawi Wam problemu. Po tym czasie opuść się delikatnie do pozycji wyjściowej.

Wykonuj tyle powtórzeń ile dasz radę. Staraj się jednak systematycznie zwiększać ich ilość. Ćwiczenie możesz wykonywać co drugi dzień aby dać odpocząć mięśniom i się nie zniechęcić. Nie zajmie Ci ono jednak wiele czasu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły