Jakie żółte rośliny do ogrodu będą łatwe w uprawie?

Ogród Data publikacji: 16 czerwca 2024

Żółte kwiaty to wspaniałe rozwiązanie dla ogrodu. Dodają w nim koloru i słońca, a także przyciągają pszczoły i motyle. Jednak niektóre rośliny żółte mogą być trudne w uprawie lub wymagać szczególnych warunków. W tym artykule przedstawiamy kilka łatwych do uprawy roślin żółtych, które idealnie nadają się do ogrodu.

Nagietek (Calendula officinalis)

Nagietek to jedna z najprostszych i najbardziej wszechstronnych roślin żółtych do uprawy. Można go uprawiać w doniczkach lub w gruncie, a kwitnie od wiosny do jesieni. Wymaga słonecznego lub lekko zacienionego stanowiska i regularnego podlewania, ale nie jest zbyt wymagający pod względem gleby. Nagietki rosną do około 60 cm wysokości i ich kwiaty są jadalne, co sprawia, że są doskonałym dodatkiem do sałatek.

Złocieniec (Solidago canadensis)

Złocieniec to roślina powszechnie występująca w Ameryce Północnej, ale obecnie także w Europie. Rośnie na słonecznych lub półcienistych stanowiskach i dobrze radzi sobie w różnych typach gleby. Może osiągnąć do 2 metrów wysokości, a jego kwiaty są bardzo atrakcyjne dla pszczół i motyli. Wymaga regularnego podlewania, ale w ogóle nie potrzebuje nawożenia. Złocieniec kwitnie od lata do jesieni i jest doskonałym wyborem dla ogrodów dzikich i naturalnych.

Rudbekia pstrokata (Rudbeckia hirta)

Rudbekia pstrokata to popularna roślina ozdobna, która kwitnie przez większość lata. Wymaga stanowiska w pełnym słońcu lub półcieniu i dobrze radzi sobie w różnych typach gleby. Może osiągnąć do 90 cm wysokości, a jej kwiaty przyciągają wiele gatunków pszczół i motyli. Rudbekia pstrokata jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a jej kwiaty są wspaniałym dodatkiem do bukietów.

Ostrożeń polny (Eryngium campestre)

Ostrożeń polny to inna ciekawa roślina żółta, która wymaga nieco więcej uwagi niż pozostałe rośliny na tej liście. Wymaga słonecznego lub lekko zacienionego stanowiska i dobrze radzi sobie w glebach piaszczystych i kamienistych. Ostrożeń polny kwitnie latem i jesienią, a jego kwiaty są bardzo atrakcyjne dla pszczół i motyli.

Podobne artykuły