Soda oczyszczona na mszyce. Wypróbuj ten sposób!

Jak pozbyć się mszyc? Możesz do tego wykorzystać sodę oczyszczoną. Soda oczyszczona na mszyce to sprawdzony ogrodniczy trik, który stosuje wiele osób by uporać się z tymi szkodnikami w swoim ogrodzie. To nie jest trudne!

Soda oczyszczona na mszyce

Gdy mszyce pojawią się  naszym ogrodzie najchętniej byśmy się ich pozbyły jak najszybciej. Szkodą one naszym roślinom wypijając z nich życiodajne soki. Mszyce są bardzo płodne dlatego należy zacząć z nimi walczyć jak najszybciej. Jedynie w jednym sezonie tworzą kilka pokoleń. Dlatego warto systematycznie przyglądać się roślinom i ocenić czy nie pojawiły się na nich te szkodniki. Gdy je zauważysz od razu rozpocznij ich tępienie.

Chociaż mają one swoich naturalnych wrogów takich jak biedronki to same mogą sobie z nimi nie poradzić. Oczywiście możemy starać się nie dopuścić do ich pojawienia. Pojawiają się one na początku wiosny i często wtedy ich jedynym pożywieniem są chwasty w ogrodzie. Dlatego należy regularnie je usuwać. Gdy już się pojawią oprócz wszelkiej maści środków chemicznych na mszyce możesz też wypróbować domowy sposób z sodą oczyszczoną, który poleca wielu działkowiczów.

Sodę oczyszczoną należy rozpuścić w wodzie. Na każde 500 ml wody daj dwie łyżeczki sody. Następnie roztwór przelej do butelki z atomizerem i spryskaj rośliny, które obsiadły mszyce. To jednak nie jedyny sposób, który możecie wykorzystać.

Wyciąg z cebuli lub czosnku na mszyce

Cebula lub czosnek odstraszają mszyce. Jeśli chodzi o cebulę to wystarczą same łupiny. Zbierz 200 g łupin, a następnie zalej je 10 l wody w garnku. Pogotuj przez 30 minut od zagotowania i gdy wystygnie spryskaj rośliny, na których pojawiły się mszyce. Zamiast tego możesz też wykorzystać 200 g czosnku, musisz go jednak wycisnąć.

Wyciąg z tytoniu

Jeśli palisz papierosy możesz wykorzystać to co zebrałaś w popielniczce do walki z mszycami. Możesz też wykorzystać 12 papierosów, zalać je wrzątkiem i pozostawić. Potem taką wodą po ostygnięciu spryskaj rośliny z mszycami.

Mniszek lekarski

Jest również dobrym sposobem na pozbycie się mszyc. 4 gramy mniszka należy zalać 10 litrami wody i odstawić na kilka godzin. Następnie taką wodą robimy oprysk na roślinach.