Soda oczyszczona na mszyce. Wypróbuj ten sposób!

Ogród Data publikacji: 13 czerwca 2019

Jak pozbyć się mszyc? Możesz do tego wykorzystać sodę oczyszczoną. Soda oczyszczona na mszyce to sprawdzony ogrodniczy trik, który stosuje wiele osób by uporać się z tymi szkodnikami w swoim ogrodzie. To nie jest trudne!

Soda oczyszczona na mszyce

Gdy mszyce pojawią się  naszym ogrodzie najchętniej byśmy się ich pozbyły jak najszybciej. Szkodą one naszym roślinom wypijając z nich życiodajne soki. Mszyce są bardzo płodne dlatego należy zacząć z nimi walczyć jak najszybciej. Jedynie w jednym sezonie tworzą kilka pokoleń. Dlatego warto systematycznie przyglądać się roślinom i ocenić czy nie pojawiły się na nich te szkodniki. Gdy je zauważysz od razu rozpocznij ich tępienie.

Chociaż mają one swoich naturalnych wrogów takich jak biedronki to same mogą sobie z nimi nie poradzić. Oczywiście możemy starać się nie dopuścić do ich pojawienia. Pojawiają się one na początku wiosny i często wtedy ich jedynym pożywieniem są chwasty w ogrodzie. Dlatego należy regularnie je usuwać. Gdy już się pojawią oprócz wszelkiej maści środków chemicznych na mszyce możesz też wypróbować domowy sposób z sodą oczyszczoną, który poleca wielu działkowiczów.

Sodę oczyszczoną należy rozpuścić w wodzie. Na każde 500 ml wody daj dwie łyżeczki sody. Następnie roztwór przelej do butelki z atomizerem i spryskaj rośliny, które obsiadły mszyce. To jednak nie jedyny sposób, który możecie wykorzystać.

Wyciąg z cebuli lub czosnku na mszyce

Cebula lub czosnek odstraszają mszyce. Jeśli chodzi o cebulę to wystarczą same łupiny. Zbierz 200 g łupin, a następnie zalej je 10 l wody w garnku. Pogotuj przez 30 minut od zagotowania i gdy wystygnie spryskaj rośliny, na których pojawiły się mszyce. Zamiast tego możesz też wykorzystać 200 g czosnku, musisz go jednak wycisnąć.

Wyciąg z tytoniu

Jeśli palisz papierosy możesz wykorzystać to co zebrałaś w popielniczce do walki z mszycami. Możesz też wykorzystać 12 papierosów, zalać je wrzątkiem i pozostawić. Potem taką wodą po ostygnięciu spryskaj rośliny z mszycami.

Mniszek lekarski

Jest również dobrym sposobem na pozbycie się mszyc. 4 gramy mniszka należy zalać 10 litrami wody i odstawić na kilka godzin. Następnie taką wodą robimy oprysk na roślinach.

Podobne artykuły