Jakie podziękowania dla gości na Komunię pozostawi dobre wrażenie?

Lifestyle Data publikacji: 30 stycznia 2024 / Aktualizacja: 2024-04-26

Dzień Pierwszej Komunii Świętej wiąże się z ogromem przygotowań. Niezależnie od tego, czy przyjęcie komunijne organizujesz w domu, restauracji czy innym miejscu, gdzie obsługa jest zapewniona, jest to zawsze okres zwiększonego stresu. To zrozumiałe, ponieważ denerwujemy się tym, co dla nas ważne. Najważniejszy jest bezapelacyjnie sam sakrament, jednak to nie wszystko – chcesz również, aby goście dobrze zapamiętali Ciebie oraz młodego komunikanta. Jak to osiągnąć? Nie zapomnij o podziękowaniach dla gości na Komunię.

Dlaczego podziękowanie za obecność jest ważne?

Jednym z najczęściej zaniedbywanych, a jednocześnie wyjątkowo prostych zadań jest dziękowanie. Podziękowania dla gości na Komunię za obecność nie tylko są uprzejmym sposobem zakończenia tego dnia, ale również wyrażają Twoją troskę o ich dobre samopoczucie. Mówią: jesteś dla mnie ważny i twoja obecność dużo dla mnie znaczyła. Już od wczesnej młodości warto wdrażać do przekazywania tego komunikatu, aby zapewnić niesłabnące relacje komunikanta z rodziną – tak bliską, jak i tą dalszą.

Czy podziękowania na Komunię to dodatkowe koszta? Tak, ale niewielkie 

Najprostszym sposobem wyrażenia wdzięczności jest rozesłanie wiadomości – przez telefon lub Internet. Jeśli jednak uważasz, że to za mało lub zwykły SMS nie przystoi ze względu na okazję, przemyśl obdarowanie gości prezentami. Podziękowania dla gości na Komunię w formie upominku nie muszą kosztować majątku – wystarczy symboliczny podarunek, który będzie przypominał, że byli świadkami tego wydarzenia. Co zatem wybrać?

Magnetyczne relacje

Przyjazne środowisku, drewniane serduszka opatrzone barwną grafiką i krótkim podziękowaniem za obecność, z podpisem i datą Pierwszej Komunii Świętej, które od spodu przytwierdzony mają magnes, będą wspaniałym upominkiem. Nie tylko każdy z nas ma w domu lodówkę, na której można je przypiąć, ale w przypadku najbliższych członków rodziny mogą przydać się również do przytwierdzania do niej dedykowanych prac artystycznych dziecka.

Spotkania słodkie jak miód

Alternatywą dla magnesów jest obdarowanie słodkim co nieco. Niewielkie słoiczki z miodem wielokwiatowym, opatrzone spersonalizowanym bilecikiem będą budzącym ciepłe uczucia, a jednocześnie bardzo zdrowym sposobem podziękowania dla gości na Komunię. Miodki pakowane są na najróżniejsze sposoby, poczynając od przywodzącego na myśl babcine konfitury przewiązania wieczka białą tkaniną i kokardki, przez jutowy kapturek po woreczki z organzy, w które można dodatkowo zapakować mały, drewniany czerpak. Takiego upominku nie zapomni nikt!

Podobne artykuły