Jakie operacje można wykonać za pośrednictwem bankowości elektronicznej?

Kategoria: Finanse domowe
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-10-19 / Aktualizacja: 2023-10-26

Rewolucja w bankowości elektronicznej znacząco zmieniła sposób, w jaki dziś zarządzamy swoimi finansami. Możemy bowiem wygodnie zarządzać swoimi kontami z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z aplikacji mobilnych lub platform internetowych. Dzięki nieustannemu postępowi technologicznemu bankowość internetowa staje się coraz bardziej dostępna i elastyczna, umożliwiając dostęp do różnorodnych funkcji, które skutecznie wspierają zarządzanie osobistymi finansami. Często za jednym kliknięciem! Jakie operacje wykonamy za pomocą bankowości internetowej?

Bankowość internetowa, czyli niezależność

Bankowość internetowa to usługa dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Jest to nowoczesna forma świadczenia usług bankowych, która umożliwia klientom wygodny dostęp do swoich rachunków i kont osobistych za pomocą różnych elektronicznych urządzeń, takich jak komputery, smartfony czy tablety, wykorzystując dostęp do sieci telekomunikacyjnej. Głównym celem bankowości internetowej jest zapewnienie klientom niezależności i samodzielności, co w wielu przypadkach pozwala wyeliminować potrzebę złożenia wizyty w placówce bankowej i, w rezultacie, przekłada się na dużą oszczędność czasu.

Korzystanie z bankowości elektronicznej niesie ze sobą też wiele innych korzyści. Oczywiście niektóre transakcje wciąż wymagają osobistego odwiedzenia placówki bankowej, ale lista takich operacji stale się skraca. Kolejnym atutem bankowości internetowej jest jej dostępność – korzystanie z aplikacji bankowej lub platformy transakcyjnej jest intuicyjne i proste, co pozwala każdemu klientowi na swobodne zarządzanie swoim kontem osobistym w ten sposób. System bankowości elektronicznej jest dostępny przez całą dobę, więc umożliwia natychmiastowy dostęp do konta o dowolnej porze dnia. Dowiedz się więcej o bankowości internetowej w Santander Consumer Banku: https://www.santanderconsumer.pl/bankowosc-elektroniczna/.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Bankowość internetowa – na co pozwala?

Bankowość internetowa znacząco upraszcza kontrolowanie finansów i umożliwia stałą kontrolę nad nimi. Dzięki tego typu usługom posiadacze kont osobistych mają możliwość samodzielnego przeprowadzania większości podstawowych operacji – często w trybie natychmiastowym i zwykle bez ograniczeń co do liczby transakcji. To pozwala im na sprawdzanie stanu konta, dokonywanie przelewów, w tym zakładanie stałych zleceń, lokowanie środków na lokatach, składanie wniosków o pożyczki, modyfikowanie limitów transakcyjnych, aktualizację danych osobowych, takich jak numer dowodu osobistego czy nazwisko, zakładanie profili zaufanych odbiorców, monitorowanie wpływów na konto, komunikację z pracownikami banku, kontrolowanie dostępu do usług oraz zarządzanie innymi produktami bankowymi, z których korzystają. Warto również zaznaczyć, że narzędzia bankowości internetowej, takie jak aplikacja mobilna czy platforma transakcyjna, często dostarczają spersonalizowane funkcje i narzędzia, które nie tylko przyspieszają procesy i operacje, ale także ułatwiają ich wykonywanie. Ponadto samodzielne zarządzanie kontem za pomocą aplikacji bankowej jest bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ operacje są autoryzowane za pomocą kodu PIN lub odcisku palca, co eliminuje potrzebę korzystania z tradycyjnych, papierowych dokumentów.

Aplikacja mobilna i platforma transakcyjna – czy to bezpieczne?

Korzystanie z bankowości elektronicznej niesie ze sobą pewne ryzyko związane z potencjalnymi próbami oszustw i wyłudzeń. Aby bezpiecznie korzystać z tych usług, warto zachować ostrożność w przypadku otrzymanych e-maili lub wiadomości SMS pochodzących z adresów e-mailowych lub numerów telefonów, które różnią się od tych, z których zazwyczaj otrzymujemy informacje bankowe. Trzeba pamiętać, że banki nigdy nie proszą o ujawnienie poufnych danych za pomocą komunikacji elektronicznej, dlatego nie należy klikać w linki zawarte w takich wiadomościach. Ważne jest także ustawienie silnego hasła dostępowego do konta osobistego, zawierającego kombinację znaków specjalnych, najlepiej niepowtarzalnego w porównaniu do tych używanych w innych usługach.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

https://loando.pl/wpis/bankowosc-elektroniczna-daje#:~:text=Zalety%20bankowo%C5%9Bci%20elektronicznej,-Cyfryzacja%20bank%C3%B3w%20przynios%C5%82a&text=Dost%C4%99p%20do%20us%C5%82ug%20przez%2024,bardziej%20precyzyjne%20systemy%20oceny%20ryzyka.

https://mfiles.pl/pl/index.php/Bankowo%C5%9B%C4%87_elektroniczna

https://zbp.pl/dla-klientow/bezpieczne-bankowanie/bankowosc-internetowa

Podobne artykuły