Jakie korzyści ma uprawa roślin w mieszkaniu? ZOBACZ!

Wnętrza Data publikacji: 19 lipca 2019

Rośliny warto mieć w domu i jest ku temu wiele powodów. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam kilka z nich. Jeśli w Waszym domu nie ma zbyt wielu zielonych roślin to warto to zmienić :)

Lepsze samopoczucie i piękniejsze wnętrza

Rośliny nie tylko upiększają nasze wnętrza dodając im więcej świeżości i życia. W obecności natury czujemy się lepiej. To dlatego chętnie wybieramy się w góry, do parków czy na spacery do lasu. Natura nas uspokaja, poprawia nasze samopoczucie i pozwala lepiej odpocząć. Dlatego warto mieć w domu jak najwięcej zielonych roślin.

Polepszą jakość powietrza w domu

Rośliny oczyszczają powietrze. Usuwają z niego toksyny takie jak formaldehyd oraz benzen. Jest ot bardzo ważne, a najistotniejszą rolę pełnią zimą. Nasz kraj niestety pełni niechlubną rolę jednego z najbardziej owładniętych smogiem państw. Warto więc zadbać o jakość powietrza chociaż w naszym domu. Jeśli nie stać Cię na drogie oczyszczacze powietrza to zastąpią je rośliny, które możesz uprawiać w swoim domu.

Dają cel w życiu i uczucie spełnienia

Jedno z badań potwierdza, że mieszkańcy domu opieki, którzy uprawiali i dbali o rośliny jednocześnie poprawili jakość swojego życia. Osiągali uczucie spełnienia i towarzystwa. Dlatego jeśli czujesz się samotna lub potrzebujesz celu, rośliny mogą Ci to zapewnić.

Poprawiają jakość pracy

Rośliny warto mieć nie tylko w domu, ale również w pracy. Uniwersytet w Exter przeprowadził badanie, które pokazało, że wydajność pracowników może wzrosnąć nawet o 15 procent jeśli otoczymy ich zielonymi roślinami.

Podobne artykuły