Jakie akcesoria do hulajnogi wybrać dla dziecka? Podpowiadamy!

Gadżety Data publikacji: 16 lipca 2022

Hulajnogi w szczególności upodobali sobie najmłodsi. Nic dziwnego, skoro na rynku mamy do wyboru modele w przeróżnych kolorach i rozmiarach. Dodatkowo dostępne jest mnóstwo akcesoriów do hulajnóg. Które z nich mogą okazać się przydatne? Podpowiadamy poniżej!

Przede wszystkim – bezpieczeństwo, czyli pamiętajmy o kasku!

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha jeździ na hulajnodze, czy też na rowerze, wrotkach lub deskorolce, obowiązkowym akcesorium, o którym zawsze musimy pamiętać, jest kask ochronny. Jego zadaniem jest ochrona głowy smyka przed urazami, których może doznać podczas upadku. A wywrotki na pewno będą się zdarzać, bez względu na wiek i umiejętności smyka. Pamiętajmy, że kask musi znaleźć się na głowie dziecka zawsze, gdy wskakuje na hulajnogę, nawet podczas krótkiej przejażdżki. A jak zachęcić malca do noszenia kasku? Najlepiej sami dajmy mu dobry przykład samemu nosząc kask podczas bliższych i dalszych wycieczek rowerowych! Pozwólmy również dziecku samodzielnie wybrać  atrakcyjny kask w ulubionym kolorze.

Ochraniacze na łokcie, kolana i nie tylko

Kolejne bardzo przydatne akcesoria to ochraniacze. Tak jak kaski, dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach. Ich zadaniem jest ochrona przed urazami, zapobieganie obtarciom i rozcięciom skóry. Możemy do razu wyposażyć dziecko w cały komplet ochraniaczy na łokcie, kolana i nadgarstki. Zarówno w przypadku kasku, jak i ochraniaczy, pamiętajmy o odpowiednio dopasowanym rozmiarze.

Dzwonek – przydatny gadżet

Gadżetem, który może zwiększyć bezpieczeństwo jazdy na hulajnodze, może okazać się również dzwonek. Bez trudu dokupimy i zamontujemy go do hulajnogi naszej pociechy, dzięki czemu ta będzie mogła ostrzegać spacerowiczów o swoim przejeździe.

Odblaski, aby być lepiej widocznym

Kolejne istotne akcesoria, to odblaski. Dzięki nim dziecko staje się lepiej widoczne po zmroku i tym samym może uniknąć zderzenia z pieszymi czy innymi hulajnogami, rowerami lub autami na przejściach dla rowerzystów i pieszych.

Zapięcie

Jeżeli dziecko dojeżdża na hulajnodze do szkoły lub przedszkola, warto wyposażyć się w dobrej jakości zapięcie. Dzięki niemu możemy uniknąć bardzo niemiłej niespodzianki, jaką są zdarzające się niestety kradzieże. Dzięki zapięciom hulajnogę możemy zostawić także na specjalnym parkingu przed centrum handlowym czy na placu zabaw.

Inne gadżety do hulajnogi

Poza wymienionymi powyżej akcesoriami, możemy zdecydować się także na inne gadżety, takie jak bidon ze specjalnym uchwytem do hulajnogikoszyczek na skarby dziecka czy frędzelki na kierownicę. O ile bidon, szczególnie latem, może okazać się całkiem przydatny, o tyle koszyczek i frędzelki pełnią rolę czysto dekoracyjną. Mogą jednak umilić dzieciom jazdę na hulajnodze, szczególnie tym młodszym. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup plecaka na hulajnogę, szczególnie jeżeli preferujecie dłuższe wypady. Można zapakować do niego przekąski i napoje.

A gdzie zakupić dobrej jakości kaski, ochraniacze i inne akcesoria do hulajnogi dla swojej pociechy? Warto zajrzeć na smyk.com. Znajdziesz tu duży wybór przydatnych akcesoriów dla chłopców i dziewczynek w rożnych kolorach i rozmiarach.

Podobne artykuły