5 kuchennych gadżetów, które rozwiążą Twoje problemy w kuchni

Gadżety Data publikacji: 19 czerwca 2021

Denerwuje Cię ilość czasu, którą spędzasz w kuchni? Dużo tracimy go na rozwiązywanie problemów przez braki w akcesoriach kuchennych. Musimy więc kombinować. Szukać sposobu na otwarcie mocno zakręconego słoika. Problemy takie rozwiążemy za pomocą prostych gadżetów, które jednocześnie oszczędzą nam czas.

1. Otwieracz do słoików

Za pomocą tych sprytnych otwieraczy do słoików otworzysz każdy słoik, niezależnie od wielkości nakrętki. Oprócz tego będzie wymagało to użycia dużo mniejszej siły nawet w przypadku bardzo mocno zakręconych słoików. Nie musisz już wołać nikogo do pomocy.

2. Automatyczne mieszadło

Masz dość stania przy garnku i mieszania sosu, aby się nie przypalił? W tym czasie mogłabyś zająć się czymś innym, ale nie ma kto Cię zastąpić? To już nie problem. Wystarczy ten prosty gadżet na baterie, który umieścisz w garnku i będzie mieszał sos za Ciebie.

3. Nożyczki do ziół

Oszczędź czas i przestań siekać zioła na desce do krojenia, a następnie przerzucać je do garnka, w którym gotujesz potrawę. Dzięki tym nożyczkom posiekasz je bardzo szybko bezpośrednio do naczynia. Dzięki temu zrobisz to sprawniej i w krótszym czasie. Będziesz miała również mniej naczyń do mycia po przygotowaniu obiadu.

4. Rozdrabniacz ręczny

Być może masz w swojej kuchni rozdrabniacz, ale zapewne rzadko z niego korzystasz. Trzeba go podłączyć do prądu, a więc znaleźć miejsce w pobliżu gniazdka elektrycznego na blacie. Następnie umyć starannie uważając, aby nie zalać elektroniki.

Rozdrabniacz ręczny jest bardzo fajnym i przydatnym gadżetem, z którego zaczniesz korzystać dużo częściej. Wystarczy kilka ruchów aby rozdrobnić składniki do przygotowywanego przez nas dania. Potem szybkie mycie i jest gotowy dalej do działania.

5. Taca obrotowa

To gadżet, bez którego nie będziecie mogli żyć jeśli poznacie to zastosowanie dla niego. Z pewnością w swoich szafkach kuchennych macie półki, na których znajdują się np. przyprawy lub inne często wykorzystywane w kuchni rzeczy. Sięganie do tych znajdujących się przy ścianie bywa kłopotliwe.

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Umieść obrotową tacę w szafce kuchennej, a następnie połóż na niej wszystkie rzeczy, po które często sięgasz. Teraz, aby sięgnąć coś co znajduje się na tyle wystarczy, że obrócisz tackę. Genialne!

Podobne artykuły