Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej jest najlepszy?

Mój dom Data publikacji: 04 października 2021

Budując lub remontując swój dom, należy zadbać o wszystkie istotne elementy, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Nasz dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo, a jego wykończenie to inwestycja na lata. Istotnym czynnikiem, wpływającym na użytkowanie bramy garażowej jest napęd. Jaki będzie najlepszy?

Bramy garażowe – ochrona i wizytówka domu

Ważne, aby wszystkie materiały i elementy wykończeniowe były dobre jakościowo i spójne wizualnie. Jednym z najistotniejszych elementów ochronnych i estetycznych, jakie należy wybrać podczas budowy lub remontu domu, jest brama garażowa. Brama garażowa spełnia kilka nadrzędnych funkcji: ochronną, izolacyjną oraz estetyczną. Na rynku istnieje wiele modeli i rodzajów bram garażowych oraz producentów oferujących szeroką ofertę. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z różnymi modelami i dobrać ofertę do swojego domu. Jaką wybrać i gdzie kupić bramę, aby spełniała wszystkie funkcje? 

Garażowe bramy – wybierz najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb

Odpowiednio dobrana brama garażowa będzie piękną wizytówką dla Twojego domu – zajmuje bowiem dużą powierzchnię zewnętrzną. Dlatego warto sprawdzić dostępną ofertę kolorystyczną i dobrać odpowiednio kolor bramy do elewacji, stolarki okiennej, drzwi wejściowych, a nawet koloru kostki brukowej lub materiału wykorzystanego do wyłożenia podjazdu. 

Inną funkcją bramy garażowej jest funkcja ochronna – materiał, z jakiego została wykonana brama ma znaczenie w związku z ochroną przed włamaniem oraz przedostawaniem się niekorzystnych warunków atmosferycznych do wewnątrz domu, jak wilgoć czy zimno, lub wydostawaniem się ciepła na zewnątrz. Niemniej ważną kwestią przy wyborze bramy jest jej rodzaj. Najbardziej popularną i optymalną jest brama segmentowa z napędem. Niewątpliwymi zaletami tego typu bram jest jakość, komfort użytkowania, energooszczędność i zintegrowanie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W Oknoplast znajdziesz bramy garażowe, odpowiadające na potrzeby Twoje i Twojej rodziny.

Napęd do bramy garażowej – na co zwrócić uwagę?

Istotnym aspektem przy wyborze bramy garażowej jest jej rozmiar, dopasowany do wielkości domu, garażu, a także podjazdu. Aby móc wygodnie zaparkować auto, należy doliczyć zapas po obu stronach. Zwłaszcza jeśli auto, którym się poruszamy, jest większych rozmiarów. Jeżeli mamy możliwość, wybierzmy jak największy rozmiar bramy. Dla zwiększenia własnego komfortu zwróćmy uwagę na modele segmentowe, wyposażone w napęd. 

Wybierając bramę garażową, warto również zwrócić uwagę na ilość potrzebnego miejsca w garażu i to jak zostanie ono wykorzystane. Jeżeli nie mamy go zbyt wiele, to brama segmentowa okaże się świetnym i oszczędnym rozwiązaniem. Ten rodzaj bram otwiera się do góry po prowadnicach, w związku z czym nie musimy gospodarować dodatkowej przestrzeni na otwieranie jej do wewnątrz lub na zewnątrz. Dodatkowym atutem tego rodzaju bram jest ich bezgłośne działanie i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Brama z napędem to nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Wielofunkcyjne napędy elektryczne zintegrowane są z pakietem Oknoplast Smart Control, dzięki któremu można sterować bramą poprzez smartfon, bez wychodzenia z auta i dodatkowego wysiłku.

Podobne artykuły