Jak zrobić znak euro na klawiaturze (€)

Zastanawiasz się jak zrobić znak Euro  (€) na klawiaturze swojego komputera? To nic trudnego! Wystarczy znać odpowiedni skrót klawiszowy i bez problemu wstawicie znak Euro do dowolnego dokumentu, który edytujecie. Możecie skopiować go również z tek tekstu – i wkleić w miejsce, w którym chcielibyście aby się pojawił. Jeśli jednak częściej z niego korzystacie warto wiedzieć jak go wprowadzić, aby nie musieć go kopiować za każdym razem.

Jak zrobić znak euro na klawiaturze

Aby wpisać znak euro wystarczy zastosować skrót klawiaturowy, który wstawi znak specjalny. Jest na to kilka sposobów. Najlepiej wypróbujcie, który działa u Was. W niektórych laptopach mogą być przypisane do tego inne klawisze.

  1. Ctrl + Prawy Alt + U
  2. Prawy Alt + U
  3. Wciśnięty przycisk Alt i jednocześnie wpisanie na klawiaturze numeryczne 0128
  4. Ctrl + Prawy Alt + 5

Jeden z tych sposobów na pewno powinien u Was zadziałać. U mnie działa pierwszy z nich. Po wybraniu tego skrótu na klawiaturze w Windows 10 pojawia się znak Euro. Moja klawiatura posiada również blok numeryczny i sposób trzeci również działa. W wielu laptopach znak euro może być też ukryty pod jakimś klawiszem. Najczęściej jest to klawisz “5”. Wtedy obok niego można też zauważyć mały znaczek euro. Trzeba wtedy wcisnąć przycisk funkcyjny Fn na klawiaturze oraz klawisz ze znaczkiem euro np. “5”.