Jak zrobić popcorn na patelni – popcorn bez mikrofalówki.

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-05-05

Popcorn to idealny dodatek do rodzinnego seansu filmowego. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Popcorn w woreczku, który kupimy w sklepie wystarczy umieścić w kuchence mikrofalowej i ustawić odpowiednią moc oraz czas. Informacje o tym producent umieścił wcześniej na opakowaniu. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy w domu mikrofalówki? Wtedy musimy poradzić sobie w inny sposób i w tym artykule podpowiemy Wam, jak zrobić popcorn na patelni.

Popcorn na patelni

Aby przygotować w domu popcorn wystarczy nam patelnia oraz folia aluminiowa. Patelnię wykładamy folią aluminiową, ale pozostawiamy spory zapas na zewnątrz. Do środka wsypujemy ziarna z woreczka, a następnie dolewamy trochę olej. Ziarna za pomocą folii zamykamy wewnątrz pozostawiając miejsce na gotowy popcorn.

Teraz wystarczy już tylko umieścić patelnię ogniu i poczekać, aż popcorn przestanie strzelać. Wtedy będzie gotowy. Nie ustawiaj jednak zbyt dużego płomienia. Wtedy spalisz ziarna, które zdążyły już wystrzelić.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Popcorn w garnku

W podobny sposób możemy przygotować popcorn w garnku. Na jego dnie wystarczy umieścić trochę oleju, a następnie wsypać ziarna popcornu z torebki. Przykrywamy garnek pokrywką, a następnie włączamy ogień. Nie powinien być zbyt duży.

Czekamy, aż będzie słychać już tylko pojedyncze strzały ziaren popcornu. Wtedy będzie gotowy do wyjęcia i smakowania. Pamiętajcie, że jest gorący. Dlatego wyjmujcie go ostrożnie.

Popcorn z piekarnika

Popcorn z powodzeniem przygotujmy również w piekarniku. Wystarczy rozgrzać go do temperatury 200 stopni Celsjusza, a następnie umieścić wewnątrz papierową torebkę z popcornem, którą kupiliśmy w sklepie. Gdy po paru minutach usłyszymy już tylko pojedyncze strzały, wtedy popcorn będzie gotowy.

Inne sposoby na przygotowanie popcornu

Jeśli uwielbiamy popcorn i często go przygotowujemy, wtedy możemy kupić specjalną maszynkę do popcornu. Niektóre z nich wyglądem nawiązują nawet do urządzeń, które znajdziemy w kinach. W ten sposób nawet w domu możemy stworzyć fajną kinową atmosferę.

Podobne artykuły