Jak zarobić na zbieraniu kasztanów?

Kategoria: Finanse domowe
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-10-17

Zbieranie kasztanów to jesienna tradycja. Często robimy to wraz z dziećmi, aby następnie wykonać z nich figurki, którymi będą mogły bawić się w jesienne popołudnia. Mają one też inne ciekawe zastosowania, dlatego również dorośli mogą z nich skorzystać.

Kasztany wykorzystuje się do kąpieli. Wystarczy wcześniej je wysuszyć i sproszkować, aby potem móc dodawać je do wanny. Niektórzy stosują je również na pajączki oraz żylaki, a jeszcze inni tworzą maseczki wzmacniające włosy. Z kasztanów można również zrobić mydło, które ujędrnia skórę i poprawia jej kondycję. Kasztany można zbierać jednak jeszcze w innym celu – zarobkowym.

Gdzie można sprzedać kasztany?

Kasztany można zbierać w celach zarobkowych. Jeśli znamy dobre miejsce i jesteśmy w stanie zebrać kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów kasztanów, to są to już wymierne pieniądze, którymi możemy wspomóc swój portfel.

Za kilogram kasztanów w skupie możemy dostać ok. 1 zł. Informacje o skupach w naszej okolicy znajdziemy w Google oraz w lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Wystarczy wyszukać hasło „skup kasztanów + miejscowość”.

Podobne artykuły