3 tys. złotych na węgiel – tyle możecie dostać na gospodarstwo domowe

Kategoria: Finanse domowe
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-25

Ceny węgla sprawiają, że wiele osób martwi się o to, czy będzie w stanie ogrzać swoje domy zimą. Rząd przygotował pomoc. Będzie można dostać 3 tys. złotych dopłaty do węgla, jeśli jako źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków skazaliśmy, że tym właśnie paliwem ogrzewamy nasz dom. Nie ma kryteriów dochodowych.

Dopłata tylko do węgla

Co więcej, nie ma być żadnej kontroli co do tego, czy te pieniądze zostaną wydane faktycznie na węgiel. To budzi wątpliwości wielu osób. Jak podaje money.pl, w Pruszczu w urzędach pojawiają się już osoby, które chciałyby zmienić deklarację.

Niestety w tej sprawie pokrzywdzone są osoby, które ogrzewają domy innym paliwem np. gazem. Dla nich nie przewidziano żadnych dodatków czy ulg.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dodatek do węgla przysługuje tym, którzy ogrzewają swój dom węglem, jako głównym źródłem ogrzewania. Może to być kocioł na paliwo stałe, kominek czy nawet kuchnia węglowa. Źródło ciepła musi być zasilane węglem kamiennym, peletem lub brykietem.

Wnioski możemy składać do 30 listopada. Gmina ma ustawowo miesiąc czasu na wypłatę takiego dodatku.

  • https://www.money.pl/gospodarka/3-tys-zlotych-na-wegiel-ludzie-juz-szturmuja-urzedy-nie-spia-po-nocach-6793143874317184a.html

Podobne artykuły