Jak zapobiec pleśni w pojemniku na fusy w ekspresie

Kuchnia Data publikacji: 10 marca 2024

Czy zdarza się, że w twoim pojemniku na fusy w ekspresie do kawy pojawia się pleśń? Jeśli tak, to ten sposób jest dla ciebie. Kosztuje grosze, a skutecznie rozwiąże problem pleśni, która nie tylko odbiera nam ochotę na kawę, ale również jest niezdrowa dla naszego organizmu.

Pleśń w pojemniku na fusy

Pleśń w pojemniku na fusy nie jest niczym przyjemnym i raczej nie powinna się tam znajdować. Może jednak rozwijać się przez wilgoć i zbyt rzadkie opróżnianie pojemnika. Ekspres zazwyczaj prosi nas, aby co jakiś czas ten pojemnik opróżnić. Jest to uzależnione od ilości zaparzonych kaw. Jeśli pijemy w domu mało kawy, to możemy dość rzadko ten pojemnik opróżniać, a wtedy jak najbardziej może w nim rozwinąć się pleśń.

Jak temu w takim razie zapobiec? Możemy oczywiście opróżniać go częściej i płukać — na przykład raz dziennie. Jeśli jednak nie należycie do osób, które pamiętają o takich rzeczach, lub mają na to czas i chęci, to możecie zastosować ten trik.

Wystarczy, że do środka wsypiecie soli. Oczywiście do opróżnionego i wypłukanego już pojemnika. Nie musi być jej wiele. Wystarczy parę szczypt na dno pojemnika.

Sól ma właściwości antygrzybicze, dlatego jest naszym sprzymierzeńcem w walce z pleśnią i to nie tylko w ekspresie.

Podobne artykuły