Jak zadbać o skórę zimą

Uroda Data publikacji: 11 stycznia 2020

Jak zadbać o skórę zimą? W tym czasie potrzebuje ona wyjątkowej pielęgnacji. Zmienne warunki sprawiają, że jest ona wystawiona na bardzo dużą próbę. Wilgoć, zimno, ciepło, mróz – to wszystko daje jej w kości. Dlatego musimy o nią odpowiednio zadbać. Co powinnyśmy robić? Już tłumaczymy.

Pielęgnacja skóry zimą

Zwróć uwagę na to jakie kosmetyki używasz. Dobrze, że chcesz zabezpieczyć skórę kremem przed wyjściem na zewnątrz. Ale krem ten nie powinien zawierać dużo wody bo zamiast jej pomóc, tak naprawdę jej zaszkodzimy. Warto stosować kosmetyki przeznaczone właśnie na tę porę roku.

Skórę uszkadza również słońce, a mamy z nim styczność nie tylko latem. Zimą jest ono również szkodliwe dla naszej skóry i tutaj również możemy wybrać krem do skóry na zimę, który dodatkowo zawiera filtr przeciwsłoneczny.

Krem powinien do tego dobrze natłuścić skórę. Dlatego warto stosować produkty, które w swoim składzie zawierają wazelinę czy wosk pszczeli. Tworzą one swego rodzaju barierę pomiędzy skórą, a warunkami pogodowymi.

Oprócz skóry rąk czy twarzy warto też zadbać o swoje usta, które zimą nie mają najłatwiejszego życia. Notorycznie je zwilżamy swoją śliną, a potem wystawiamy na mróz. Do tego skóra na nich jest cienka i silnie ukrwiona. Dlatego szybko pęka i piecze. Dlatego warto kupić sobie pomadkę, która również mocno natłuszcza. Można nawet stosować zwykła wazelinę kosmetyczną jeśli nie mamy niczego innego.

Podobne artykuły