Jak wybielić żółte paznokcie u stóp? Domowe sposoby.

Uroda Data publikacji: 08 maja 2021

Niebawem nadejdą ciepłe dni, a wraz z nimi niemałe zmiany w garderobie. Żółte paznokcie u stóp w odsłoniętych butach to coś, czego chcemy uniknąć. Wyglądają nieestetycznie i mogą sprawiać wrażenie zaniedbanych. Sandały, klapki to rodzaj obuwia, który odsłania stopę, a wraz z nią paznokieć. Chcesz poznać proste sposoby na żółte paznokcie u stóp? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przeprowadzić wybielanie paznokci u stóp w zaciszu własnego domu.

  1. Co oznaczają żółte paznokcie u stóp? Poznaj przyczyny.
  2. Jak wybielić paznokcie u stóp? (żółte paznokcie u stóp – domowe sposoby)
  3. Jak dbać o paznokcie u stóp? Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Co oznaczają żółte paznokcie u stóp? Poznaj przyczyny.

Zanim rozpoczniesz walkę o piękny wygląd swoich nóg, warto zastanowić się, co oznaczają żółte paznokcie u stóp. Być może wiedza ta pozwoli Ci na przyszłość zredukować powstawanie problemu i zadbać o to, by nie wrócił. Istnieje kilka przyczyn tej niekomfortowej przypadłości. 

Co oznaczają żółte paznokcie u stóp:

  • Mogą być objawem zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego – kumulujące się w okolicach paznokcia mikroby wywołują zakażenie oraz zmiany w strukturze paznokcia. Kończy się to często odbarwieniem na odcień żółty.
  • Powstają w wyniku silnego uderzenia lub mocnego nacisku – to coś w rodzaju siniaka na paznokciu. Uszkodzona zostaje płytka i macierz paznokcia, a w konsekwencji zmienia on swoją barwę. Może stać się siny, żółty, a nawet czarny.
  • Wynikają z nieodpowiedniego stosowania kosmetyków – intensywne lub ciemne odcienie lakierów do paznokci mogą wywołać odbarwienie. Barwnik lakieru przenika do płytki i wpływa na jej kolor. 
  • Są skutkiem ubocznym przyjmowanych leków lub używek – niektóre leki, np. antybiotyki z działu tetracyklin, mogą zmieniać kolor paznokcia. Podobnie barwę wpływają papierosy.

Wiesz już, co oznaczają żółte paznokcie u stóp. Jak można zaradzić, kiedy „mleko już się rozlało”? Możesz przeprowadzić wybielanie paznokci u stóp – czytaj w dalszej części artykułu.

Jak wybielić paznokcie u stóp?

Aby wiedzieć, jak wybielić paznokcie u stóp, trzeba znaleźć przyczynę. Domowe sposoby są świetne, jeśli przyczyną nie są poważniejsze choroby np. grzybica, zapalenie tarczycy itp. Jeśli konsultacja u podologa wykluczyła tego rodzaju problemy, możesz wypróbować tricki na żółte paznokcie u stóp – domowe sposoby czynią cuda. 

Jak wybielić paznokcie u stóp wg metod stosowanych od pokoleń? Wystarczy sok z cytryny i krem nawilżający. Nasącz chusteczkę lub wacik kosmetyczny sokiem i pokryj nim paznokieć. Wybielanie paznokci u stóp w ten sposób jest bezpieczne i niedrogie. Pamiętaj, aby po zakończeniu procesu nawilżyć skórę wokół płytki. Stosuj sok codziennie przed 10 – 14 dni, aby zobaczyć efekt.

Jak wybielić paznokcie u stóp innymi tradycyjnymi metodami? Stwórz roztwór wody utlenionej i sody oczyszczonej, a następnie mocz w nim paznokcie przez kilka minut dziennie.

Jeśli wciąż masz żółte paznokcie u stóp – domowe sposoby z użyciem kosmetyków drogeryjnych i aptecznych na pewno zadziałają jeszcze silniej. Dostępne są płyny, lakiery czy sztyfty, które zawierają silnie odbarwiającą witaminę C.

Jak dbać o paznokcie u stóp? Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie – jak dbać o paznokcie u stóp? Żółte odcienie to nie tylko defekt wizualny, ale czasem objaw choroby. Zawsze należy dociekać przyczyn i nie bagatelizować tego rodzaju zmian w organizmie. Istnieje kilka wskazówek, które pomogą w prawidłowym dbaniu o stopy, aby wybielanie paznokci u stóp nie było więcej konieczne. 

Przede wszystkim należy nosić przewiewne, bawełniane skarpetki oraz lekkie obuwie. Ograniczyć używki, w tym alkohol oraz papierosy. Jeśli używasz lakieru do paznokci – zastosuj primer, który oddzieli lakier od płytki. W pierwszej kolejności jednak skonsultuj się z lekarzem, aby wyklucz poważniejsze schorzenia i dowiedzieć się, jak dbać o paznokcie u stóp.

Żółte paznokcie u stóp to częsty problem, zarówno u młodych, jak i starszych osób. Wybielanie paznokci u stóp to proces, który może pomóc rozwiązać kłopot. Wypróbuj domowe sposoby i odśwież swoje stopy, by były gotowe na lato.

Podobne artykuły