Chcesz rozjaśnić skórę pod pachami? Wykorzystaj ten naturalny sposób!

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-08

Jak rozjaśnić skórę pod pachami? Istnieją domowe sposoby, które pozwolą Wam uzyskać ten efekt. Powiemy Wam również skąd bierze się ciemniejsza skóra pod pachami i jak można temu spróbować zapobiegać.

Dlaczego skóra ciemnieje pod pachami?

Ciemniejsze plamy na skórze pod pachami mogą wynikać z kilku powodów. Często jest to nagromadzenie się martwego naskórka, zbyt ciasne ubrania, które powodują tarcie w tych okolicach lub przez antyperspiranty, których używamy. Może to wynikać nawet z problemów z hormonami czy niedostatecznym nawodnieniem organizmu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dlatego oprócz wykorzystania sposobu na wybielenie skóry warto zrobić też kilka innych rzeczy, które pomogą nam zapobiec jej ponownemu ciemnieniu lub pomogą zidentyfikować przyczynę powstawania ciemniejszych plam na skórze.

  1. Oczywiście musisz regularnie dbać o higienę. Jednak nie nakładaj antyperspirantu na noc, daj pooddychać skórze.
  2. Zmień antyperspirant na inny, najlepiej aby nie zawierał alkoholu i aluminium.
  3. Nie noś ubrań, które powodują tarcie pod pachami.
  4. Zacznij pić więcej wody, ok. 1,5l dziennie.

Te cztery rzeczy mogą sprawić, że ciemne plamy pod pachami już się nie pojawią. Oczywiście przyczyną mogą być też inne kwestie jak np. zaburzenia hormonalne, ale wtedy niezbędna będzie już pomoc medyczna. Mimo wszystko wykluczając te 4 czynniki będziecie już wiedzieć więcej i z tą wiedzą zdiagnozowanie problemu będzie dla lekarza łatwiejsze.

Jak wybielić skórę pod pachami

Przedstawimy Wam trzy sposoby na wybielenie skóry pod pachami. Wybierzcie ten, który będzie dla Was najwygodniejszy.

Soda oczyszczona

Łyżeczkę sody wymieszaj z łyżką letniej wody i taką pastę nałóż na ciemniejszą skórę na 15 minut. Po tym czasie zmyj ją wodą, a samą kurację powtarzaj trzy razy w tygodniu.

Ocet jabłkowy

Dobrym sposobem na rozjaśnienie skóry pod pachami jest ocet jabłkowy. Jego zastosowanie jest banalnie proste. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny w occie i przecierać nim pachy. Możecie go zostawić chyba, że idziecie się opalać. Wtedy należy go zmyć po 5 minutach. Wystawiony na słońce może spowodować problemy ze skórą.

Ziemniak

Ostatni sposób to ziemniaki, z których zrobimy puree. Nie będziemy go jednak jeść. Ugotuj ziemniaka, a następnie rozgnieć go, możesz dodać trochę śmietany, która od razu nawilży skórę. Puree nakładamy pod pachy gdy jest chłodne i pozostawiamy na 30 minut. Potem spłukujemy wodą.

Podobne artykuły