Jak usunąć plamy z błota?

Porady Data publikacji: 01 października 2023

Z pewnością zauważyliście, że dziecku ciężko jest przejść obojętnie obok kałuży. Wysyła ona nieznane nam wibracje, które zachęcają do tego, aby do niej wskoczyć. Daje to wiele radości i satysfakcji, ale nam niestety przysparza problemów związanych z czyszczeniem ubrania z błota.

Jak skutecznie usunąć błoto z ubrań? Jest kilka sprawdzonych trików, które mogą w tym pomóc i ułatwią Wam doczyszczenie obłoconych spodni oraz innych części garderoby. Zanim jednak zaczniemy, musimy pamiętać o tym, aby dać błotu wyschnąć.

Poczekaj, aż błoto wyschnie

Nie ma nic gorszego niż natychmiastowa próba usuwania błota z ubrania. W ten sposób świeże błoto wpychamy jeszcze głębiej w tkaninę, co sprawi, iż będzie dużo trudniejsze do wyczyszczenia.

Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż błoto wyschnie. Wtedy będziemy mogli łatwo je zeskrobać na przykład kartą kredytową, którą zwykle mamy przy sobie. Ubranie oczywiście nadal jest brudne, ale i z tym sobie poradzimy po powrocie do domu.

Jak wyczyścić błoto z ubrań

Część błota udało nam się zeskrobać. Wystarczyło poczekać, aż przyschnie. Teraz czas na definitywne pozbycie się błotnistych plam z ubrania. Zaczynamy od moczenia w zimnej wodzie przez pół godziny.

Po tym czasie, na ubranie nanosimy trochę mydła w płynie lub płynu do prania oraz wybielacz. Pocieramy materiałem o siebie, tak by wywabić plamę.

Ostatecznym etapem jest umieszczenie odzieży w pralce i wypranie jak zwykle. Po takich zabiegach, nie powinna pozostać widoczna żadna plama z błota.

Podobne artykuły