Jak usunąć brzydkie zapachy z lodówki? Użyj torebki herbaty!

Porady Data publikacji: 05 stycznia 2020

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się z lodówki to coś normalnego. Czasem jakiś produkt się zepsuje zanim zdążymy go zauważyć, albo coś się rozleje. Po wyrzuceniu go i tak jakiś czas w lodówce unosi się nieprzyjemny zapach, którego chcielibyśmy się pozbyć.

Zamiast wyjmować wszystko z lodówki, wietrzyć ją i myć możesz wykorzystać ten prosty sposób. Gdy następnym razem zaparzysz sobie herbaty nie wyrzucaj torebki. Wykorzystaj ją do usunięcia brzydkiego zapachu z lodówki.

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki

Herbata ma bardzo ciekawe działanie. Nie tylko pochłania wilgoć i brzydkie zapachy, ale również działa przeciwbakteryjnie. Umieszczenie torebki herbaty w lodówce jest dobrym sposobem by usunąć z niej brzydki zapach.

Nie wyrzucaj torebki herbaty po wypiciu jej. Połóż ją na talerzyku, a najlepiej zbierz kilka torebek z całego dnia. Połóż je w ciepłym miejscu np. na grzejniku aby wyschły.

Następnie umieść je w lodówce na 2-3 dni i po tym czasie wyrzuć. Pochłoną one brzydki zapach i bez dużego wysiłku czy inwestycji możesz pozbyć się problemu.

Podobne artykuły