Jak udostępnić miejsce w Mapach Google – PORADNIK KROK PO KROKU

Technologie Data publikacji: 23 stycznia 2021

Udostępnianie miejsca na Mapach Google można wykorzystać na wiele różnych sposobów i jest to funkcjonalność, którą zdecydowanie warto znać. Możemy w ten sposób przekazać komuś nasza lokalizację, gdy rozdzielimy się w mieście, którego nie znamy. Wtedy ta osoba bez trudu nas odnajdzie kierując się wskazówkami nawigacji.

Fukcjonalność tę można również wykorzystać do zaznaczenia miejsca pozostawienia samochodu i wysłania jej innym osobom, które z nami podróżują i które będą musiały do niego wrócić. Tym bardziej jest to przydatne gdy wysadzimy innych podróżującym z nami by później znaleźć miejsce na zaparkowanie.

W ten sposób możemy też oznaczać fajne miejsca, które znajdziemy i podzielić się nimi ze znajomymi np. gdy znajdziemy dobre miejsce na grzyby i chcemy się z kimś tam wybrać i nie zapomnieć, gdzie ono się znajduje.

Jak widzicie pomysłów na wykorzystanie tej funkcji może być wiele. Na pewno też wpadniecie na inne pomysły. Często zależy to po prostu od potrzeby danej chwili.

Jak udostępnić miejsce na Mapie Google?

Oczywiście w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Mapy Google w naszym telefonie. Jest ona oczywiście podstawową aplikacją na telefonach z Androidem, ale można zainstalować ją również na telefonach z iOS.

W pasku wyszukiwania wpisujemy adres miejsca, które chcemy znaleźć. Jeśli znajdujemy się w jego pobliżu wystarczy, że przytrzymamy je palcem na mapie, a wtedy w tym miejscu pokaże się pinezka. Jeśli jest to jakieś miejsce publiczne np. restauracja możemy je znaleźć w podpowiedziach wyszukiwania. Ja użyłam opcji zaznaczenia pinezką na mapie. Dlatego przytrzymałam palcem w miejscu, które chcę udostępnić.

Jak widzicie miejsce to zostało oznaczone pinezką. Na dole znajdują się opcje, z których możemy skorzystać. Między innymi możemy wyznaczyć trasę do tej pinezki czy rozpocząć nawigację. To co jednak nas interesuje w tej chwili to opcja „Udostępnij”, która jest nieco dalej.

Po kliknięciu opcji udostępnij ukażą nam się opcje udostępnienia. Możemy skopiować link do schowka do naszej aplikacji. Wysłać ją SMS-em do znajomych. Skorzystać z komunikatora np. Messenger w celu wysłania lokalizacji czy wysłać ją e-mailem. Wybieramy więc dogodną dla nas możliwość.

Po udostępnieniu lokalizacji osoba, którą ją otrzyma będzie mogła otworzyć ją w swojej aplikacji Mapy Google, a następnie włączyć nawigację do tego miejsca.

Podobne artykuły