Jak szybko zabić brzydki zapach z kosza na śmieci

Porady Data publikacji: 22 marca 2019 / Aktualizacja: 2023-10-16

Kosz na odpadki w naszej kuchni może pachnąć brzydko. Worek nie zawsze jest szczelny, czasami soki z jedzenia i napojów przesiąkają przez niego do samego kosza. Nawet gdy wymienimy worek na nowy, a nawet kupimy specjalne zapachowe worki na śmieci, brzydki zapach nadal będzie nam doskwierał.

Jak usunąć brzydki zapach z kosza na śmieci

Będziemy do tego potrzebować wacików kosmetycznych, które zazwyczaj używamy do demakijażu. Tym razem przydadzą się nam one w naszej kuchni. Do tego potrzebny będzie nam jakiś olejek eteryczny. Ja mam zawsze w domu olejek miętowy i sosnowy, który używam podczas kąpieli gdy mamy katar. Możesz nim nasączyć wacik wylewając na niego kilka kropli olejku zapachowego.

Waciki takie wrzucamy na dno kosza na śmieci i problem mija. Bawełniane waciki bardzo dobrze absorbują olejek i inne płyny, a jednocześnie nie rozpadają się. Dzięki temu długo działają i zapewniają ładny zapach z kosza na śmieci. Oczywiście pamiętaj też o tym by go czyścić i myć oraz aby co jakiś czas wacik wymienić. Ale dzięki temu na co dzień zamiast brzydkiego zapachu z szafki pod zlewem, gdy ją otworzysz poczujesz przyjemny aromat olejków eterycznych.

Najlepsze zapachy, które zabijają inne przykre wonie to olejek lawendowy, cytrusowy, miętowy i z drzewa herbacianego.

Podobne artykuły