5 trików, które ułatwią Ci sprzątanie mieszkania

Porady Data publikacji: 27 stycznia 2019

Sprzątanie to czynność, którą niewiele z nas lubi robić, ale jest ona konieczna. Gdy przyjdzie dzień porządków wypróbuj te porady. Być może sprawią, że sprzątanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

1. Jak wyczyścić blachę do pieczenia?

Masz problem z blachą do pieczenia? Są na niej resztki przypalonych ciast i tłuszczu? Posyp ją równo sodą oczyszczona, a następnie spryskaj białym octem. Pozostaw na 5 minut i wyszoruj szczotką. Dobrze spłucz i gotowe. Blacha znów jest czysta i gotowa do użycia.

2. Jak wyczyścić żółte plamy na materacu

Weź butelkę z atomizerem i wsyp do niej 1/3 szklanki sody oczyszczonej. Dodaj pół szklanki octu i trochę płynu do mycia naczyń. Zakręć i wymieszaj. Taka mieszanką spryskaj plamę i wytrzyj ją dobrze ścierką. Materac pozostaw do osuszenia zanim nałożysz prześcieradło.

3. Białe plamy na meblach po szklankach

Masz białe plamy po szklankach, które postawione zostały bez podstawki na stole? Możesz usunąć je przecierając majonezem. Wypróbuj ten sposób :)

4. Osady z rdzy i kamienia

Jeśli skończył Ci się środek do sprzątania łazienki to osady z rdzy i kamienia możesz usunąć wykorzystując Coca Colę. Przelej ją do butelki po płynie do sprzątania i wykorzystaj tak jak go.

5. Zmiotka i szufelka

Gdy zamiatasz bardzo lekki pył na pewno nie raz wkurzało Cię, że zamiast trzymać się na szufelce unosi się wszędzie. Możesz temu zapobiec jeśli wcześniej zmoczysz szufelkę wodą. Wtedy przyklei się do niej, aby go usunąć wystarczy go spłukać lub wytrzeć.

Podobne artykuły