18 kwietnia 2019

Jak szybko obrać jajko? Szybki trik, który musisz znać!

Zastanawiasz się czy jest sposób na szybsze obieranie jajek? Jeśli jest to czynność, za którą nie przepadasz i chcesz sobie ją znacznie ułatwić to ten trik z pewnością Ci się spodoba. Wypróbuj go i sprawdź sama czy wolisz robić to w ten sposób czy tradycyjnie.

Jak szybko obrać jajko

Jestem osobą, która nie przepada za obieraniem jajek. Zwłaszcza gdy jajka są świeże trudno się je obiera bo skorupka odchodzi razem z białkiem. Warto wtedy zaczynać od dołu, gdzie znajduje się poduszka powietrza i starać się obrać je razem z błoną dzielącą skorupkę od białka. To wymaga jednak wprawy i czasu, a jest sposób, który jest dużo szybszy i łatwiejszy. Do jego wykonania będziemy potrzebować słoika na tyle dużego by zmieściło się do niego jajko oraz zimnej wody.

Gdy już ugotujesz jajko na twardo przełóż je od razu do słoiczka z zimą wodą. Zakręć słoik i energicznie wstrząśnij nim przez kilka chwil. Teraz wyjmij jajko ze środka i dwoma ruchami dłoni bez problemu usuń skorupkę z jajka. Wypróbuj ten trik gdy będziesz obierać jajka na Wielkanoc :)

Gdy będziesz gotować jajka możesz też wykorzystać trik, który zawsze stosowała moja babcia. Do wody, w której gotują się jajka dodawała zawsze łyżeczkę sody oczyszczonej. Możesz też zastąpić ją solą, ale wtedy dodaj ją dopiero gdy woda się zagotuje, inaczej potrwa to dłużej.

Szybkie obieranie jajek na twardo

Zobacz jak wykonać ten sam trik na większej ilości jajek. Dzięki temu możesz obrać na przykład pięć jajek do sałatki jednocześnie. To już znacząco przyśpieszy przygotowanie Wielkanocnego menu :)