Jak szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik

Kuchnia Porady Data publikacji: 05 grudnia 2018

Szykuje się okres, w którym dużo więcej będziemy korzystać z naszego piekarnika. Na Boże Narodzenie zaczniemy piec ciasta oraz inne dania, które oczywiście będą przepyszne, ale jednocześnie spowodują, że piekarnik zacznie lepić się od tłuszczu i przypalonych kawałków jedzenia. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam sprytny sposób na wyczyszczenie piekarnika.

Jak wyczyścić piekarnik

Składniki

  • soda oczyszczona
  • woda
  • ocet

Aby wyczyścić piekarnik wykorzystamy przygotowaną przez nas pastę czyszczącą, która pozwoli usunąć nawet najbardziej zatwardziały brud. Aby to zrobić należy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą. Ilość jest dowolna, po prostu musi powstać z tego dość gęsta pasta, którą będziemy mogli nanieść na wnętrze piekarnika. Wysmaruj nią środek, a następnie zostaw na kilka godzin, a najlepiej całą noc. Rano zobaczysz, że zmieniła ona kolor.

Rano gdy wstaniesz za pomocą mokrej ścierki kuchennej usuń cała pastę. Teraz do butelki z atomizerem wlej trochę octu i spryskaj nim wnętrze piekarnika, a następnie jeszcze raz dobrze wytrzyj papierowymi ręcznikami do sucha.

Aby dokładnie dosuszyć piekarnik włącz go na niską temperaturę i pozostaw na 10 minut. Będzie on już czysty, możesz dalej z niego korzystać, a przypalone resztki potraw nie zmienią smaku ani zapachu tego co jeszcze w nim upieczesz :)

Podobne artykuły