Jak rozjaśnić ciemną skórę pod pachami domowymi sposobami

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 04 sierpnia 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak rozjaśnić ciemniejszą skórę pod pachami? Jeśli czujesz dyskomfort i nie lubisz chodzić w koszulkach bez rękawków bo nie chcesz pokazywać pach to najwyższy czas by wypróbować ten sposób. Przestań dłużej się pilnować i zacznij bez skrępowania pokazywać swoje pachy. Ciemna skóra pod pachami to nie choroba. To jedynie problem natury kosmetycznej. Może wynikach ze sposobu depilacji czy stosowanych kosmetyków i antyperspirantów z alkoholem. Do tego dochodzi słaba wentylacja tego obszaru, a dodatkowo go przecież zasłaniamy bo czujemy się z ciemną skórą pod pachami źle. Gromadzą się więc tam martwe komórki skóry i doprowadzają do zmiany jej bary. Dzisiaj rozwiążemy ten problem.

Jak usunąć ciemną skórę pod pachami

Cytryna to naturalny środek, który pomoże nam w rozjaśnieniu skóry pod pachami. Ma on właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Pomoże nam rozjaśnić skórę, a dodamy do niego jeszcze coś co pomoże nam złuszczyć martwy naskórek.

Będziemy do tego potrzebować kilku plasterków cytryny i za ich pomocą przetrzemy skórę pod pachami. Najlepiej jest to robić przed kąpielą bo pachy po kuracji należy umyć. Zbyt długa obecność soku z cytryny mogłaby podrażnić skórę. Rób tak codziennie przez 15 dni, a na pewno zauważysz efekty.

Co parę dni cytrynę posyp cukrem albo solą. Dzięki temu stworzysz „peeling”, który dodatkowo pomoże usunąć martwy naskórek i rozjaśnić skórę pod pachami. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z cytryny mamy dla Ciebie drugi sposób.

W drugim sposobie na rozjaśnienie skóry pod pachami wykorzystamy ziemniaki. Mają one podobnie jak cytryna właściwości rozjaśniające skórę, a stosowanie tej kuracji jest równie proste co w przypadku cytryny.

Zaczynamy od obrania ziemniaka i pokrojenia go w plasterki. Plasterki ziemniaków układamy pod pachami tak by pokrywały miejsca, w których skóra jest ciemniejsza. Pozostawiamy je tam na 20 minut, a następnie myjemy skórę ciepłą wodą. Tej kuracji również używamy codziennie przez około dwa tygodnie aby zobaczyć efekty.

Źródło artykułu: https://www.fabhow.com/lighten-dark-underarms-fast-with-1-natural-ingredient.html

Podobne artykuły