Jak przekonać męża do Thermomixa?

Porady Data publikacji: 2023-02-08

Pomysł zakupu Thermomixa może stać się prawdziwą kością niezgody w związku. Thermomix TM6 kosztuje obecnie 5 995 zł, a w zestawie z Thermomix Friend to wydatek rzędu 7 710 zł. Nic więc dziwnego, że zakup „garnka” w takiej cenie może nie jednego mężczyznę przyprawić o ból głowy. Mamy dla Was jednak kilka pomysłów, które mogą pomóc Wam przekonać swojego męża lub partnera.

Co Thermomix zmienia w życiu?

Wokół tego urządzenia dzisiaj panuje wiele kontrowersji. To z pewnością efekt tego, że stało się ono niezwykle popularne w naszym kraju. Dla firmy Vorwerk jesteśmy jednym z największych rynków zbytu. Dlatego w sieci zaczęło przybywać przedstawicielek firmy Vorwerk. Thermomixa bowiem nie możemy kupić w sklepie, ani bezpośrednio od firmy. Urządzenie to kupujemy u przedstawicieli, ale do tego za chwilę wrócimy.

Social Media są sposobem na darmowe dotarcie do klientów. Dlatego przedstawicielki zaczęły być mocno aktywne na TikToku, Instagramie oraz Facebooku. Grupy zrzeszające osoby posiadające lub planujące zakup Thermomixa liczą po kilkaset tysięcy ludzi. Wiele osób śmieje się, że boją się, iż po otwarciu lodówki wyskoczy z nich jedna z przedstawicielek. Stąd też w sieci zaczęło powstawać wiele memów na temat użytkowników Thermomixa i osób go sprzedających.

Urządzenie posiada wysoką cenę i z tym trzeba się zgodzić. Ma jednak sporo zalet, które mogą zmienić Wasze codzienne życie. Dlatego możemy postarać się przedstawić je mężowi. Jak wygląda użytkowanie Thermomixa z perspektywy osoby, która go posiada?

Dużo bardziej zróżnicowane menu

Od kiedy mam Thermomix, moja kuchnia przestała być nudna. Zazwyczaj na obiad robiliśmy w koło to samo. Ziemniaki, kotlety, makarony z sosem, zupy i tak w koło Macieju. Liczba przepisów bazie Cookidoo (dostęp jest niestety płatny osobno) jest naprawdę imponująca i na bieżąco aktualizowana o nowe przepisy.

Jeśli macie ochotę na zupełnie nowe dania, a także spróbowanie kuchni z różnego świata, to jest to idealne rozwiązanie. Wszystko ugotujecie sami w domu, urządzenie prowadzi nas za rączkę. Informuje jaki składnik dodać i w jakiej ilości. Zmierzy, czy dodaliśmy go odpowiednią ilość, a potem wybierze odpowiedni czas gotowania. Nie da się chyba ugotować łatwiej potraw, których do tej pory nie znaliśmy.

Szybsze przygotowanie posiłków

I tutaj należy postawić gwiazdkę. Nie dotyczy to każdego dania, ale faktycznie, wiele rzeczy robi się szybciej. Od wyrabiania ciast (jeśli nie mamy robota planetarnego) do przygotowywania całych obiadów. Wystarczy jedynie wyszukać przepisy, których na przykład czas przygotowania mieści się w 30 minutach. Dzięki temu możemy na szybko przygotować obiad, domowy i smaczny, a nie kupować coś gotowego na mieście.

Imprezy i przekąski

Baza jest bogata w przepisy dotyczące przekąsek i imprez. Teraz każdą domową imprezę robimy z pomocą Thermomixa. Dania wyglądają apetycznie i widowiskowo. Goście zazwyczaj pytają, z jakiego kateringu zamówione.

Mój mąż też go używa

Wiele mężczyzn uważa, że kupi takie urządzenie i nie będzie go używać, więc po co mają wydawać tyle pieniędzy. Okazuje się jednak, że jak zobaczą, jak łatwo się w nim gotuje i przekonają się do Thermomixa, to sami go zaczynają używać.

Mój mąż czasem ma ochotę na jakieś danie z kuchni azjatyckiej. Dzieci nie lubią takich potraw, a więc praktycznie ich nie robię. On jednak gdy jest sam w domu lubi sobie coś upichcić na co ma ochotę, tym bardziej, że to bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Największym problemem w daniach azjatyckich jest kupienie składników, a nie samo gotowanie :)

Prezentacja

Wróćmy do tematu przedstawicielek. Przed zakupem Thermomixa umawiana jest prezentacja. Oczywiście, można wziąć go w ciemno i się dogadać z przedstawicielką. Jeśli jednak nasz mąż jest niezdecydowany, to warto zamówić taką prezentację.

Podczas niej przedstawicielka przywiezie swoje urządzenie. Ugotuje dla nas kilka popisowych dań, które nie zajmują wiele czasu. Będziemy mogli ich spróbować i może podczas takiej prezentacji mąż się przekona do zalet urządzenia. Jest ona darmowa i niezobowiązująca, dlatego taki argument warto wykorzystać w dyskusji. „Zobaczysz, jak to wygląda, a jak nadal nie będziesz chciał to nic nie tracimy”.

Dla kogo jest Thermomix?

Wiele osób mówi, że to garnek dla ludzi, którzy nie potrafią gotować. Prawdą jest, że takim osobo może bardzo się przydać, gdy faktycznie nie potrafią gotować i nie lubią korzystać z gotowych przepisów z Internetu.

Według mnie Thermomix jest jednak narzędziem, które sprawdzi się w kuchni nawet doświadczonej gospodyni:

  • ułatwia niektóre czynności podczas przygotowywania dań (w końcu to też robot kuchenny)
  • pozwala odkryć zupełnie nowe kuchnie i przepisy w łatwy sposób
  • zachęca do gotowania, dzięki niemu gotujemy częściej
  • od kiedy mam Thermomix robię też często domowe pieczywo
  • dużo przyjemniej robi się desery i ciasta
  • łatwiej jest wybrać coś, gdy „nie wiemy co zjeść”, wystarczy przejrzeć bazę przepisów, można też zaznaczyć składniki, które już mamy, aby ugotować coś z nich

Podobne artykuły