Domowe sposoby na mole odzieżowe w szafie

Porady Data publikacji: 10 maja 2021

Wiosną do naszych szaf chowamy zimową odzież, która będzie czekać w niej do nowego sezonu. Sięgniemy po nią znów, gdy przyjdą pierwsze chłody. Co jednak, gdy okaże się wtedy, że nasz ulubiony płaszczyk padł ofiarą moli? Z pewnością nie jest to niczym przyjemnym, dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak odstraszyć mole.

Goździki odstraszają mole

Chcesz uchronić swoje ubrania przed molami? Wystarczy, że włożysz kilka goździków do kieszeni swojej kurtki. Wyciągając ją na kolejny sezon z szafy, po prostu je wyrzuć. Gdy następnym razem schowasz ją na dłużej, włóż do kieszeni świeże goździki.

Olejek lawendowy na mole

Olejek lawendowy skutecznie odstrasza mole. Dlatego możemy przygotować odświeżacz powietrza o lawendowym zapachu, który umieścimy w szafie. Wystarczy olejkiem lawendowym skropić wacik higieniczny, a następnie włożyć go do szafy. Możesz również umieścić na półce słoiczek z sodą oczyszczoną skropioną olejkiem lawendowym. Jednocześnie pochłonie ona wilgoć z szafy, a więc ochroni przed nią nasze ubrania.

Pamiętaj jednak o tym, że zapach olejku lawendowego będzie się stopniowo ulatniał. Dlatego czynność tą należy regularnie powtarzać, gdy aromat stanie się już słabo wyczuwalny.

Środki przeciwko molom do szafy

Zawsze oczywiście możesz skorzystać z gotowych środków odstraszających mole, które możesz kupić w większości sklepów.

Mydło zapachowe do szafy jako sposób na mole

Kup mydło zapachowe o lawendowym aromacie, a następnie włóż je do szafy. Zachowuje ono zapach na długo. Będzie skutecznym sposobem na odstraszenie moli odzieżowych. Jest również wygodniejsze w stosowaniu, niż olejek lawendowy, który regularnie trzeba uzupełniać.

Mydło możesz umieścić w starej skarpetce, aby nie zabrudzić nim przypadkowo ubrań. Oczywiście bez problemu spierzesz takie zabrudzenia, ale może to być irytujące w momencie, gdy bluzka, której potrzebujesz będzie akurat brudna.

Świeczka zapachowa na mole

Zamiast mydła zapachowego możesz również użyć świeczki zapachowej o aromacie lawendy. Może to być również zapach mięty lub rozmarynu, który również dla moli jest nieprzyjemny.

Podobne artykuły