Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Uroda Data publikacji: 29 maja 2021

Co zrobić, aby makijaż utrzymał się dłużej i był w nienagannym stanie nawet po kilkunastu godzinach od jego nałożenia? Dzisiaj podpowiemy Ci co zrobić, aby w każdej sytuacji czuć się jak gwiazda kina, której makijaż nie spływa nawet po skoku z helikoptera do wzburzonego oceanu :)

Zacznij od kremu

Poranny makijaż zacznij od nałożenia na skórę kremu. Następnie zanim zaczniesz cokolwiek robić odczekaj 10 minut. Najlepiej również, aby krem dopasowany był do naszego typu skóry. Ważne jest również to, że musi się on dobrze wchłonąć. Dzięki temu makijaż będzie trwalszy, a krem nie będzie nam przeszkadzał podczas jego nakładania.

Następnie nałóż silikonową bazę pod makijaż. Pozwala ona na zwiększenie trwałości makijażu. Oczywiście może być rozświetlająca, matująca czy wygładzająca. To nie ma znaczenia, tutaj dostosowujemy ten parametr do naszych predyspozycji i cery. Baza silikonowa tworzy warstwę ochronną między makijażem, a skórą. Dzięki temu nasz makijaż może wyglądać idealnie przez naprawdę długi czas. Dopiero na bazę tego typu nakładamy podkład, a następnie resztę kosmetyków.

Po bazie czas na podkład. Najlepiej jest go wklepywać, a nie wcierać. Dobrze sprawdzą się do tego po prostu nasze palce lub specjalne gąbeczki do podkładu. Na koniec po nałożeniu makijażu utrwalamy go dodatkowo pudrem. Na rynku dostępne są również spraye, które utrwalają makijaż i stosujemy je na samym końcu.

Podobne artykuły